Schwan Cosmetics staví výrobní halu a hledá zaměstnance

Redakce Redakce
— vydáno 22. července 2016

Producent kosmetických tužek Schwan Cosmetics CR začal v Českém Krumlově stavět další výrobní halu. Vznikne tak až 150 pracovních míst. Celková investice do projektu přesahuje půl miliardy korun. Firma Schwan Cosmetics CR ročně vyrobí více než 100 milionů dřevěných kosmetických tužek ročně. Nová výrobní hala má být dokončena v roce 2017. ČTK to dnes řekl jednatel společnosti Jaroslav Jírovec.

"V Českém Krumlově působíme 15 let a neustále rosteme. Každý rok zvýšíme výrobu o deset milionů produktů a přibývají i noví zaměstnanci. V současnosti už nelze kapacitu zvýšit jinak, než že vybudujeme novou halu," řekl Jírovec. Dodal, že investice do stavebních prací se odhadují na 350 milionů korun. Náklady na technologické vybavení komplexu pak přijdou na dalších 200 až 250 milionů korun. 

Po rozšíření provozu bude firma hledat pracovníky do pozic na všech úrovních. Jírovec uvedl, že společnost by ráda zaměstnala lidé z Českého Krumlova, ale obává se, že je těžko sežene. "Aktuální stav nezaměstnanosti je tak nízký, že těžko hledáte lidi. Sháníme všude možně a momentálně si dost dobře nedovedu představit, kde 150 nových zaměstnanců seženeme," řekl. Podle něj firma nabízí lehce nadstandardní mzdy a řadu benefitů. Například nyní je průměrný plat seřizovače 27.000 korun hrubého. 

Schwan Cosmetics CR, s.r.o. je propojenou společností mezinárodního výrobce dekorativní kosmetiky firmy Schwan Stabilo Cosmetics GmbH & Co se sídlem v Heroldsbergu v Německu.

Další článek: Čína chce patřit mezi deset zemí s největší robotizací