Šebek i Nerudová: Zlínská konference Fenomén opět plná osobností

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 1. listopadu 2023

Hybatelé českého byznysu obsadí baťovský Zlín. Napoví, jak najít rovnováhu mezi technologiemi budoucnosti a lidským potenciálem. Pátý ročník konference Fenomén hostí 14. března 2024 Baťova univerzita, pětistovka z každé prodané vstupenky putuje na konto Srdcem Robinson.

Inzerce

Třicítka expertů, čtyři stovky účastníků a čtyři moderované stage (Business, HR, Innovation, Industry). Konference napříč obory, kterou pátým rokem organizuje vzdělávací agentura CE-PA, promítne do programu témata, před nimiž neuhnou ani ti největší dravci. Umělou inteligenci, digitalizaci a flexibilitu, kterou jednoduše naprogramovat nelze. Řeč bude o rovnováze.

Top podnikatelé v Česku prozradí, jak sami balancují na vlně digitální transformace. Publikum na Business stage si podmaní nejsledovanější česká ekonomka a bývalá uchazečka o Hrad Danuše Nerudová. O evoluci ve zdravotnictví promluví propagátor telemedicíny, podnikatel a chirurg Tomáš Šebek. Vystoupí svého času jedna z nejvýše postavených žen ve světě, ředitelka neziskovky Czechitas Senta Čermáková a řada dalších. Zazní podnikatelské příběhy i příklady z praxe.

Prověřené tipy, jak zařídit, aby se lidé s novými technologiemi sžili co možná nejlépe. Na HR stage je odhalí personální ředitelka skupiny Orkla Foods Česko a Slovensko Andrea Futerová. Téma diverzity otevřou manažeři Czeslaw Walek ze sdružení Jsme fér a Lukáš Talpa z Ligy otevřených mužů. Pětici speakerů doplní specialistka na nábor a rozvoj společnosti Helena Steinerová z firmy GasNet a inovátor v oblasti lidských zdrojů, personální ředitel skupiny Mattoni 1873 Jan Medek.

„Příspěvky speakerů musí být konkrétní a opakovatelně využitelné v praxi. Na tom si zakládáme. Neříkáme, co dělat, ale ukazujeme, co funguje a proč,“ zmiňuje organizátorka konference Fenomén Vlaďka Snášel Lukašíková.

Platformou pro sdílení zkušeností mezi odborníky, kteří se zabývají digitalizací ve výrobním sektoru, bude tradičně Industry stage. Do světa budoucnosti dá pak návštěvníkům nahlédnout Innovation stage, která je na Fenoménu absolutní novinkou. Do Zlína tam vyšle svého druhého zástupce skupina Mattoni 1873, je jím manažer pro veřejné záležitosti a udržitelnost Martin Veselý.

Kromě přednášek naservíruje Fenomén i několik workshopů a smart zónu plnou vychytávek, které si lze osahat v průběhu celého dne. Nově chystají organizátoři otevřít chill out zónu s online přenosem z jedné ze stagí. I tentokrát se vydají vybraní řečníci do škol, kde se zúčastní diskusí se středoškoláky. Zlínští vysokoškoláci budou mít znovu možnost sledovat konferenci online, partnerství se chystá CE-PA rozšířit i na další univerzity.  

Byznys konference Fenomén je hybridní. Vstupenky za sníženou cenu lze pořídit na webu www.konferencefenomen.cz do 31. 12. 2023, a to včetně firemních balíčků. Každý návštěvník přispěje pěti set korunami na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, kterou zastřešuje neziskovka Srdcem Robinson. Darovat libovolný finanční obnos bude možné i přímo na místě.

Další článek: Firma Wemac hodnotí letošní MSV v Brně pozitivně