Sellier & Bellot zprovozní nový sklad a halu

Redakce Redakce
— vydáno 5. března 2018

Vlašimský výrobce munice Sellier & Bellot zprovozní nový automatizovaný expediční sklad a halu pro výrobu střeliva. Investicemi do nových prostor reaguje na rostoucí poptávku po své produkci.

Sklad o rozloze zhruba 1500 metrů čtverečních je určen pro zabezpečené skladování munice. S jeho výstavbou se začalo loni v dubnu a nyní byl předán investorovi. "Nový sklad bude vybaven automatizovanou technologií a umožní nám efektivně odbavovat zakázky," uvedl vedoucí investic a energetiky Sellier & Bellot Ladislav Pešata. Zprovoznění se předpokládá od dubna po zavedení softwaru a oživení instalované technologie.

"Stavba to je kvůli všem bezpečnostním opatřením naprosto unikátní. Je odlišná nejen odolností při výbuchu, ale také antistatickými podlahami nebo pospojováním kovových částí. Právě bezpečnost objektu a lidí, kteří v něm budou pracovat, je absolutní prioritou. Je jí podřízeno naprosto vše," uvedl šéf závodu Pozemních staveb Jih Swietelsky stavební Pavel Rouha.

Specifické bylo i osazení takzvaných odlehčovacích výfukových stěn na obvodových zdech prostor, kde se skladuje a manipuluje s výbušninami. Kotví se do podlahy a stropu kobek tak, aby se v případě vnitřního statického přetlaku bezpečně uvolnily, vyklopily a snížily komorový přetlak v místnosti.

Zásadními produkty firmy jsou pistolové a revolverové střelivo a kulové náboje.

Další článek: Unex chce letos zdvojnásobit investice