Škoda Superb se stala Autem roku 2016 v České republice

Redakce Redakce
— vydáno 17. února 2016

Titul Auto roku 2016 v České republice získala Škoda Superb třetí generace. V hlasování odborné poroty vůz zvítězil před Opelem Astra, Subaru Levorg, Volvem XC90 a Fordem Mustang.

Vyhlašovateli 22. ročníku ankety byly Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. Minulý rok vyhrála Škoda Fabia. 

 Ocenění převzal během včerejšího slavnostního galavečera Bohdan Wojnar (uprostřed), člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za řízení lidských zdrojů a Luboš Vlček (druhý zleva), šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. První zprava je šéfredaktor Automobil revue od Tomáš Hyan, zástupce České republiky v evropské anketě Vůz roku (Car of the Year), ve světové anketě Motor roku (Engine of the Year), v evropské anketě Kabriolet roku (Cabrio of the Year), předseda poroty Auto roku v České republice KMN (nevolící). Foto: Škoda Auto

Porota, složená z 35 odborných motoristických novinářů, volila z celkem 30 nominovaných novinek na českém trhu. Škoda Superb třetí generace přišla na trh loni v červnu. Vedle českého auta roku se vůz dostal mezi finalisty prestižních anket Car of the Year (COTY) a World Car of the Year 2016 (WCOTY). Vítěz evropské soutěže COTY bude oznámen před zahájením ženevského autosalonu 29. února, titul World Car of the Year bude udělen v dubnu v New Yorku. 

Ocenění převzal během včerejšího slavnostního galavečera Bohdan Wojnar (vpravo), člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za řízení lidských zdrojů a Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. Foto: Škoda Auto

Čtyři z kandidátů se zároveň prosadili i v hlasování veřejnosti, které se uskutečnilo v pěti kategoriích na stránkách www.autoroku.cz. V nižší střední třídě uspěl Opel Astra, ve střední a vyšší třídě Škoda Superb, mezi terénními a velkoprostorovými automobily se největší přízni těšilo Volvo XC90 a nejoblíbenějším „sporťákem“ je Ford Mustang. V segmentu městských vozů pak triumfovala Mazda CX-3.

Škoda Superb. Foto: Škoda

Vyhlášeny byly rovněž dvě speciální kategorie. Technickou inovací roku 2016 v České republice je protikolizní technologie EyeSight, použitá ve voze Subaru Outback. Ekologickým autem roku 2016 se stal hybridní Volkswagen Golf GTE.

Další článek: Průzkum: Zaměstnavatelé u nás platy výrazně nezvyšují