Spojení výrobců klimatizací Denso

Redakce Redakce
— vydáno 3. dubna 2018

Liberecký výrobce klimatizací Denso Manufacturing Czech a dodavatel dílů pro klimatizace Denso Air Systems tvoří od 1. dubna jedinou společnost. Denso Air Systems fúzí zaniká.

Cílem spojení je posílení obchodních aktivit v Česku i snížení provozních nákladů, ale zejména zvýšení provozuschopnosti a efektivity řízení.

Spojení obou firem se připravovalo více než rok. Loni v září se firma Denso Air Systems stala dceřinou společností Denso Manufacturing Czech. 

Denso Manufacturing je největším zaměstnavatelem v Průmyslové zóně Liberec – Jih. Specializuje se na výrobu klimatizačních jednotek pro automobily, chladičů a ventilátorů k nim. Největšími odběrateli jsou automobilky skupiny Volkswagen, Ford, BMW, Suzuki nebo kolínská automobilka TPCA, ale také Mercedes-Benz nebo třeba Lamborghini.

V současné době má Denso Manufacturing 2413 kmenových zaměstnanců a dalších 322 lidí zaměstnává prostřednictvím agentur. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2017, uskutečnila firma zakázky za 10,78 miliardy korun a její hospodaření skončilo ziskem téměř 677 milionů.

Další článek: Nová předsedkyně představenstva Vítkovic a. s.