Spolupráce společností Ericsson a Salzburg Netz

Redakce Redakce
— vydáno 16. listopadu 2015

Rakouská firma Salzburg Netz, která je dodavatelem elektrické energie a infrastruktury ve spolkové zemi Salcbursko (hlavní město Salzburg), si vybrala společnost Ericsson jakožto partnera pro integraci chytrých měřičů spotřeby elektrického proudu.

Společnost Ericsson je globálním lídrem v oblasti transformace elektrické energie do inteligentních sítí. Její řešení pro Salzburg Netz poskytne komplexní IT řešení pro provoz 470 000 inteligentních měřičů spolu s integrací systémů a podpůrných služeb. Společnost Salzburg Netz si klade za cíl poskytnout do roku 2019 inteligentní měřiče elektrické energie až 95 % svých zákazníků.

Instalace chytrého měřiče spotřeby. Foto: Ericsson

Nasazení chytrých měřičů je klíčovým komponentem v transformaci zdrojů energie – zahrnutí výrazně vyššího podílů využívání obnovitelných zdrojů a zároveň snížení emisí CO². Díky partnerství se společností Ericsson se Salzburg Netz stává průkopníkem této revoluční změny na rakouském trhu. 

Společnost Ericsson v současné době provozuje více než 42 milionů inteligentních měřičů elektrické energie v Itálii, Švédsku, Finsku, Norsku, Estonsku a dalších zemích, ke kterým nyní přibude i Rakousko.

Další článek: Turbovrtulový motor od GE Aviation bude vyráběn u nás