Startech Říčany instalovala nový soustruh

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 25. října 2018

Nový CNC soustruh MAZAK bude sloužit především pro výrobu přesných komponent servomotorů v automatickém režimu.

Společnost STARTECH spol. s r. o., je česká soukromá strojírenská společnost, která se zabývá přesným obráběním všech běžných i speciálních materiálů pomocí progresivních CNC technologií. Do strojového parku společnost investuje pravidelně a její technologické vybavení je na velmi vysoké úrovni. 

Posledním přírůstkem je CNC soustruh Mazak Quick Turn 100MS z produkce firmy Yamazaki Mazak corporation. Stroj je vybaven dvěma vřeteny, poháněnými nástroji, tyčovým podavačem a odebíračem hotových kusů. Stroj bude sloužit zejména pro výrobu přesných komponent servomotorů, v automatickém režimu.

Strojní park společnosti tvoří především špičkové japonské stroje MAZAK a německé stroje CHIRON a GROB. Pro kontrolu vyrobených součástí jsou využívány prvotřídní přístroje německých firem WENZEL Präzision, MAHR, Carl ZEISS, americké firmy Brown & Sharpe a  japonské společnosti MITUTOYO.

Společnost disponuje vlastními výrobními a montážními prostory o celkové rozloze přes 6 300 m2, ve dvou lokalitách – výrobní haly STARTECH fab. 1 v Říčanech u Brna a nový areál STARTECH fab. 2 v Rosicích u Brna. V budoucnu společnost plánuje další rozvoj.

Další článek: Samovyvažující koloběžka z trubky