Strojírny NOPO dodávají Škodě a Audi

Redakce Redakce
— vydáno 11. května 2018

Královéhradecký dodavatel jeřábů a logistických systémů NOPO Engineering letos očekává růst tržeb o 17 procent na přibližně 193 milionů korun.

Mezi významné letošní zakázky podniku patří rekonstrukce čtyř automatických skladů vozíků ve Škodě Auto Mladá Boleslav a dodávka bateriových vozíků na dopravu forem pro závod Audi v Maďarsku. Rostou i dodávky do Ruska.

Letos v dubnu společnost evidovala smluvně uzavřené zakázky za přibližně 90 milionů korun. Za růstem výkonů stojí sílící poptávka po logistických systémech z mnoha odvětví, jako jsou automobilový průmysl, výroba kolejových vozidel a obráběcích strojů, energetika, slévárenství a řada strojírenských oborů.

Loni firma zvedla obrat o osm procent na 165 milionů korun. Zhruba pětinou se na obratu firmy loni podílely rostoucí příjmy ze zahraničí, především z Ruska, kde firma zaznamenává růst poptávky po portálových jeřábech a po dalších typech jeřábů ze strany výrobců kolejových vozidel a sléváren. V dubnu NOPO předalo vagonce TVSZ z Tichvinu v Leningradské oblasti dva speciální licí jeřáby za 25 milionů korun.

V zakázkách pro automobilový průmysl a další zákazníky, NOPO Engineering pátým rokem spolupracuje s pražskou pobočkou německé firmy Carl Stahl. Hradecká firma zajišťuje technickou přípravu, výrobu a montáž technologií, Carl Stahl má na starosti především obchodní část a částečné profinancování. 

Letos v březnu se firma Carl Stahl stala čtvrtinovým vlastníkem firmy NOPO, zbylá část je v držení tří fyzických osob.

Další článek: V Ostravě vzniká centrum kolaborativní robotiky