Tažírna oceli ve Starém Městě chystá novou halu a navýší výrobu

Redakce Redakce
— vydáno 4. října 2017

Tažírna oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku, která je jedním z provozů společnosti Třinecké železárny, plánuje stavbu výrobní haly. Investice si vyžádá 600 milionů korun. Kapacita výroby by se do tří let měla zvýšit o 17.000 tun, tedy o 20 procent, řekla dnes ČTK mluvčí skupiny Petra Jurásková. Tažírna by měla přijmout asi 70 lidí.

"Důvodem je rostoucí poptávka po tažené oceli, která nachází uplatnění především v automobilovém průmyslu, ale také ve strojírenství, výrobě šroubů, nábytku a závitových tyčí," uvedla mluvčí.

Loni tažírna vyprodukovala ve třísměnném provozu se 230 zaměstnanci rekordních 87.000 tun tažených tyčí. "Disponujeme volnou kapacitou tažení v objemu přibližně 20 procent současné produkce. Proto připravujeme technologické řešení nejen k jejímu využití, ale také k prodloužení výrobkového řetězce zavedením návazných technologií loupání a broušení, včetně kompletně nového systému skladování plně automatizovaným regálovým zakladačem. To nám umožní nejen více vyrobit a uskladnit, ale také rychleji a více vyexpedovat," uvedl vedoucí provozu Petr Lapčík.

Hala s novými technologiemi by měla stát v místě nynější panelárny. Projekt by měla být hotov v prvním čtvrtletí roku 2020. Počet zaměstnanců se má poté zvýšit na 300.

Tažírna vznikla v roce 1995 jako společnost Ferromoravia. Od roku 2003 patří Třineckým železárnám. V roce 2011 název Ferromoravia zanikl, společnost fúzí přešla pod Třinecké železárny a od té doby je jedním z jejich provozů. Třinecké železárny jsou největší tuzemskou hutní firmou, ročně vyrobí přes 2,5 milionu tun oceli.

Další článek: EMO 2017: Od kovoobrábění k nejmodernějším výrobním trendům