Technický seminář v Kovosvitu přilákal více než sto návštěvníků

Iva Duroňová vydáno dne 20. února 2019

Jihočeský výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS uspořádal ve středu 13. února další ze svých tradičních odborných seminářů. Na akci, jež se tradičně koná v showroomu Kovosvitu, spolupracoval se společností Iscar ČR. Na seminář dorazilo 130 zástupců z více než devadesáti strojírenských firem

Kovosvit MAS na semináři prezentoval svoji výrobní řadu soustruhů i frézovacích center. Přímo v showroomu mohli návštěvníci v akci sledovat tři pětiosá vertikální obráběcí centra i nový soustruh KL 285. Iscar ČR na technickém semináři představil v akci novou řadu svých nástrojů LOGIQm, jež je určena pro soustružení, frézování i upichování. Po teoretických přednáškách vždy následovaly praktické ukázky přímo na obráběcích strojích. Program doplnily prezentace dalších dvou partnerů: výrobce chladících kapalin a maziv Blaser Swisslube a společnost SolidWorks, výrobce nejúspěšnějšího strojírenského 3D CAD systému na českém trhu.

„Strategie společnosti Iscar směřuje k úspoře času při jednotlivých procesech obrábění. Díky tomu jsou schopni až o šestinu snížit výrobní náklady uživatele. I my se v Kovosvitu snažíme v duchu pravidel Průmyslu 4.0 maximálně zefektivnit proces obrábění na našich obráběcích strojích. V kombinaci s využitím nástrojů od Iscaru dochází k velmi zajímavé synergii,“ uvedl Petr Heinrich, technický ředitel Kovosvitu MAS, a dodal: „Semináře umožňují zákazníkům zhlédnout novinky našich partnerů přímo v akci, diskutovat s technology o jejich přednostech, případně se doptat na detaily, které je zajímají. Zároveň mohou při této příležitosti odborníkům z obou firem nastínit problémy, které mají ve své výrobě a pokusit se je společnými silami vyřešit."

Technické semináře se těší velké oblibě, což dokládá velký zájem o účast, který předčil kapacitu prostor a Kovosvit byl nucen s předstihem ukončit registraci. Příští akcí, kterou Kovosvit MAS aktuálně chystá, jsou tradiční Zákaznické dny, které se letos ponesou v duchu oslav 80. výročí založení této strojírenské firmy. Do svých diářů si proto pečlivě zapište termín 10. a 11. dubna.

Odkaz: https://www.kovosvit.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.