Trendy 2015: Textilní management MEWA šetří čas i náklady

Redakce Redakce
— vydáno 11. září 2015

Společnost MEWA zásobuje opakovaně použitelnými textilními výrobky více než 172 tisíc podniků po celé Evropě a současně poskytuje i kompletní servis. Dodává čisticí utěrky, rohože pro zachycování oleje a pracovní oděvy, vyzvedává znečištěné textilie a vyprané a ošetřené je vrací zpět zákazníkovi.

Veronika Lipovská, jednatelka společnosti MEWA Textil-Service vysvětluje, jak lze tyto činnosti spojit s odpovědným přístupem k životnímu prostředí a šetření zdrojů. 

Veronika Lipovská, jednatelka společnosti MEWA Textil-Service.

Můžete nám přiblížit portfolio vaší společnosti? MEWA poskytuje podnikům profesionální textilní management pro jakoukoli branži: pracovní a ochranné oděvy, textilní čisticí utěrky pro opakované použití, rohože a rohožky pro zachycení oleje v moderním, ekologickém systému služeb. Naše textilní utěrky udržují v čistotě nástroje, stroje i dílnu. Jako podnik s vedoucím postavením na trhu v oblasti kompletních služeb pro čisticí utěrky pečuje MEWA například v automobilovém průmyslu o více než 55 600 servisních dílen po celé Evropě. 

MEWA nabízí pro své textilní čisticí utěrky kompletní služby. Co se pod tím rozumí a jaké výhody s sebou přinášejí tyto služby pro podniky? 

Textilní management MEWA začíná podporou při výběru správného produktu a vybavení přesně podle přání zákazníka: společně se zákazníkem se stanoví rozsah služeb, množství a kvalita potřebných čisticích utěrek. Poté se spustí cyklus služeb. Ve smluvně dohodnutém rytmu dodává MEWA čisté utěrky, vyzvedává a odváží použité utěrky bezpečně do prádelny společnosti MEWA, kde se ekologicky vyperou s pomocí nejmodernější techniky. Kromě toho zajišťujeme spolehlivou kontrolu kvality a v případě potřeby výměnu opotřebovaných utěrek. Utěrky se přepravují a skladují v našich interně vyvinutých bezpečnostních kontejnerech SaCon. Během přepravy použitých čisticích utěrek do prádelny společnosti MEWA jsou přesně dodržovány povinnosti, které platí pro nakládku a přepravu nebezpečného nákladu. Tento systém komplexních služeb tak zcela jednoduše řeší také problémy v oblasti logistiky a skladování. Koneckonců se z těchto služeb profituje celkem třikrát. Za prvé: zákazník získá odolné a savé utěrky. Za druhé: společnost MEWA převezmeme za zákazníka dodržení povinností pro bezpečnost a ochranu životního prostředí u znečištěných utěrek. To se vyplatí. A za třetí: náš princip opakovaného použití ušetří nebezpečný odpad, protože naše utěrky lze až padesátkrát vyprat a znovu použít. 

MEWA Textil-Service dodává i čisticí utěrky do autoprovozů.

Jaké produkty a služby poskytuje MEWA v Česku? Náš sortiment v současnosti dalece přesahuje služby zaměřené na čisticí utěrky. Textilní management pro pracovní oděvy se pro nás již dávno stal stejně důležitou oblastí činnosti. Zejména proto, že máme u ochranných oděvů nejlepší know-how na trhu. Tuto službu optimálně doplňují naše výrobky pro bezpečnost práce, které nabízíme pod značkou „World Wide Work by MEWA“.  

Vyplatí se textilní služby i pro menší podniky?

Ano, oděvy s komplexními službami se v každém případě vyplatí také pro menší tým. Komplexní služby převezmou za podnik všechny starosti, které souvisejí s vybavením. Oděvy je nutno nejen pořídit, ale také neustále udržovat. To stojí čas a peníze, pokud se o to zákazník stará sám. Nabízíme zákazníkovi přesně ty služby, které potřebuje, a dokážeme mu předložit rentabilní nabídku, i kdyby bylo nutné oblékat jen jediného zaměstnance. Mnohé menší dílny však kupují pracovní oděvy a jejich zaměstnanci si je musejí prát sami doma. Často se bojí pověřit textilními službami příslušného poskytovatele. Proto máme teď naprosto novou nabídku: zákazníci si mohou náš textilní management zcela nezávazně vyzkoušet se dvěma kolekcemi pracovních oděvů po časově omezenou smluvní dobu. Kdo se během této doby přesvědčí o výhodách a kvalitě našeho textilního managementu, může si kdykoli objednat komplexní služby. 

Budete v nejbližší době rozvíjet další obchodní činnosti? 

Našimi základními produkty zůstávají čisticí utěrky a pracovní a ochranné oděvy s textilními službami. Zde budeme dále kontinuálně vyvíjet nabídky – a to podle trendů trhu a požadavků zákazníků. Zásadní rozšíření našeho portfolia v současnosti neplánujeme. Intenzivně však pracujeme na mezinárodní prezentaci naší obchodní činnosti pro nákup výrobků zaměřených na bezpečnost práce. Od léta tohoto roku vedeme v naší nabídce vysoce kvalitní výrobky pro bezpečnost práce pod značkou „World Wide Work by MEWA“. Díky mnoha mezinárodním značkám ochranné obuvi, ochranných rukavic apod. můžeme zákazníky nyní zásobovat ještě lépe podle jejich potřeb. Naši zákazníci si mohou v našem katalogu přehledně a kompletně vybírat nejlepší značkové výrobky z celosvětového trhu.

Prezentace společnosti MEWA Textil-Service, www.mewa.cz

Další článek: Trendy 2015: Rychlé a snadné modelování v softwaru ZW3D