V Siemens AG probíhají významné personální změny. Novým CEO je Roland Busch

Siemens s.r.o.
— vydáno 1. dubna 2020

Dozorčí rada Siemens AG přijala klíčová personální rozhodnutí. Prezidentem a generálním ředitelem byl jmenován dosavadní zástupce generálního ředitele Roland Busch. Na pozici prezidenta a CEO společnosti vystřídá Joa Kaesera, který bude navržen jako předseda dozorčí rady společnosti Siemens Energy a dále tak bude mít vliv na centrální dění.

Roland Busch tak bude pokračovat v duchu svého předchůdce a povede Siemens jako společnost orientovanou na řešení budoucnosti. Busch má nejen dobrou znalost technologií, na nichž stojí značka Siemens, ale i skvělé vztahy s klíčovými zákazníky a podnikatelskou prozíravost.

Nejde ale jen o pozici generálního ředitele, dochází k budování celé nové generace vrcholového managementu.

Dosavadního generálního ředitele Linde Engineering Christiana Brucha jmenovala dozorčí rada za nového generálního ředitele Siemens Energy.

Finanční ředitelkou Siemens Energy se stala Maria Ferraro, která byla dosud finanční ředitelkou Digital Industries (DI) Operating Company.

Novým finančním ředitelem DI bude Rudolf Basson, který je v současné době finančním ředitelem společnosti Siemens v Číně. Nástupcem na jeho pozici v Číně je Bo Ouyang, jenž je v současné době finančním ředitelem společnosti Siemens v Kanadě.

Další článek: 3Dwiser pomáhá zdravotníkům. Například 3D tiskem vyrábí adaptéry pro dýchací masky