3Dwiser pomáhá zdravotníkům. Například 3D tiskem vyrábí adaptéry pro dýchací masky

3Dwiser s.r.o.
— vydáno 2. dubna 2020

V České republice společně čelíme pandemii viru Covid-19. Společnost 3Dwiser se proto zapojila do globální sítě 3D tiskových center, odborníků a konstruktérů. Díky 3D tisku poskytuje pomoc zdravotnickým provozům trpícím nedostatkem ochranných pomůcek, lékařských nástrojů a náhradních dílů.

Inzerce

Globální iniciativa zastřešená společností Ultimaker, jednou z nejznámějších značek světa stolního 3D tisku, usnadňuje nemocnicím rychle najít vhodné 3D tiskové centrum ve svém okolí a požádat o přednostní spolupráci. V České republice je hlavním partnerem společnost 3Dwiser nabízející v pražské centrále 3D tisk, konstrukční práce při vývoji i odborné poradenství. Na Slovensku je navíc k dispozici partnerská společnost Admasys SK.

„Od propuknutí pandemie v Česku nabízíme naše 3D tiskové i konstrukční a poradenské kapacity všem zdravotnickým provozům, které projeví zájem. Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek tiskneme například stovky adaptérů na původně šnorchlovací masky, které si díky kvalitním přidaným filtrům mění ve velmi žádanou celoobličejovou ochranou zdravotníků v první linii. Vše samozřejmě bezplatně. – Zapojili jsme se také do celosvětových iniciativ našich partnerů z Ultimakeru a dalších výrobců, protože mohou rychle přenášet potřebné projekty ze zemí, kde se už osvědčily,“ doplňuje jednatel společnosti 3Dwiser Tomáš Soóky.

Ultimaker s pomocí místních partnerů, jako je 3Dwiser, spustil v minulých týdnech hned dvě iniciativy, které mají za nečekané situace pomoci nemocnicím s rychlými dodávkami kriticky nedostatkových náhradních dílů, zdravotnických nástrojů a pomůcek:

  • 3D tisková podpora: Zdravotníkům a lékařským provozům je k dispozici síť 3D tiskových center.
  • Konstrukční podpora: Aplikační inženýři Ultimakeru a 3Dwiseru jsou připraveni pomoci zdravotníkům a lékařům navrhnout zdravotní pomůcky, které lze snadno vytisknout a dodat do nemocnic do nejdříve.

Víte, kdo potřebuje pomoc?

Profesionálové z oblasti zdravotnictví v Česku a na Slovensku, kteří mohou těžit z této i dalších iniciativ, najdou více informací přímo na stránce www.3dwiser.com/covid-19, nebo se mohou obrátit přímo e-mail pomuzeme@3dwiser.com.

Další článek: Tříprstý uchopovač pro roboty nabízí lepší manipulaci s válcovými objekty