Valeo postaví novou továrnu

Redakce Redakce
— vydáno 4. června 2018

Společnost Valeo postaví v Rakovníku nový výrobní závod pro produkci ovládacích panelů a senzorů do asistenčních systémů vozidel.

Továrna bude mít 11 000 metrů čtverečních výrobních prostor a 2 300 metrů čtverečních kancelářských prostor. Na 25 výrobních linkách bude ročně vznikat více než 15 milionů ultrazvukových senzorů a sedm milionů kamer, což jsou klíčové komponenty pro autonomní řízení a autonomní parkování.  Do nové továrny investuje firma 800 milionů korun, v provozu by mohla být od prvního čtvrtletí příštího roku.

Již existující továrna Valeo v Rakovníku bude i nadále vyrábět klimatizační jednotky a přední masky s aktivní mřížkou chladiče. Tyto systémy pomáhají snižovat spotřebu vozidel a tím i emise CO2.

Valeo v České republice působí od roku 1995, kdy zde otevřelo svou první továrnu v Rakovníku. Postupně byly otevřeny tři další závody v Žebráku, Humpolci a Podbořanech, kde se vyrábějí komponenty klimatizace, zařízení pro recirkulaci výfukových plynů, kontrolní panely, front-end moduly a komponenty pro spojkovou a brzdovou hydrauliku. V současnosti je Valeo s více než 4 500 zaměstnanci v pěti závodech jedním z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v oblasti automotive v České republice.

Další článek: Třinecké železárny mají zájem o ArcelorMittal Ostrava