Virtuální seminář „It’s Tool Time“ nabídl optimistickou vizi do budoucnosti

CERATIZIT Česká republika s.r.o.
— vydáno 26. listopadu 2020

Rakouský výrobce obráběcích nástrojů CERATIZIT připravil pro své stávající i potenciální zákazníky virtuální setkání. Akce nazvaná „It’s Tool Time“ byla naprosto profesionálně připravená a dokázala udržet diváckou pozornost sledem odborných příspěvků a ukázek obrábění.

Inzerce

Hned v úvodu Thierry Wolter, člen představenstva společnosti, všechny ujistil, že i přes současnou obtížnou situaci je CERATIZIT silnou společností, která ustojí i dlouhotrvající recesi. Přiznal finanční propad, který dosahuje desítek procent oproti minulému roku, ale v zápětí představil strategii, jak se firma hodlá k této výzvě postavit: „Naše budoucnost je v inovacích. Vylepšujeme vlastní výrobní procesy, vylepšujeme produkty a díky digitalizaci můžeme nabídnout našim zákazníkům velké přínosy na poli služeb.“ 

V dalších příspěvcích, z nichž některé se odehrávaly ve studiu, jiné pomocí videohovorů, představili odborníci oblasti, na něž CERATIZIT klade důraz. Kompetence ve zvyšování produktivity soustružení doložili na moderním nástroji FreeTurn.

Téma Optimalizace procesů probíhá na všech frontách, největší pokroky ale dosahuje v oblasti digitalizace. Sledování obrábění a přizpůsobování procesu v reálném čase je díky „ToolScope monitoring system“ možné na stroji jakéhokoliv výrobce.

Stranou samozřejmě nezůstala ani udržitelnost obrábění. CERATIZIT dokazuje, že ekonomika a ekologie nemusí jít proti sobě. Třeba prosté prodloužení životnosti nástroje je ku prospěchu všech. Zajímavá byla zmínka o recyklaci nástrojů, které díky opravě u výrobce dostanou „druhý život“ při obrábění.

Představení novinek bylo samozřejmě lákadlem pro všechny odborníky z praxe. Byly jim věnovány dva samostatné odpolední bloky a podle pravidla, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, hlavním médiem této části bylo video. Konkrétní produkty vám zanedlouho představíme v samostatných článcích na našem webu. 

 

Další článek: Přínosy systémů ERP QAD ve výrobních firmách