Volvo představilo první model značky Polestar

Redakce Redakce
— vydáno 18. října 2017

Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars dnes představil první model značky Polestar zaměřené na elektrické vozy s vysokým výkonem. Firma rovněž oznámila, že do této značky investuje pět miliard jüanů (zhruba 16,6 miliardy Kč).

Nový automobil Polestar 1 představený v Šanghaji kombinuje elektrický pohon s benzinovým. Automobilka hodlá tento vůz vyrábět v čínské továrně a na trh ho chce uvést v roce 2019. Dalšími modely by měly být plně elektrický automobil Polestar 2 a sportovně-užitkový vůz Polestar 3.

Společnost Volvo Cars, kterou vlastní čínská automobilka Geely Holding, hodlá od roku 2019 uvádět na trh pouze elektrické nebo hybridní vozy. Celosvětový prodej plně elektrických a hybridních automobilů v loňském roce činil zhruba 2,6 milionu vozů, což odpovídá pouze tříprocentnímu podílu na globálním automobilovém trhu. Výzkumná společnost Navigant předpokládá, že do roku 2025 se roční prodej takovýchto automobilů vyšplhá na více než devět milionů.

Čína je podle agentury AP největším trhem pro elektrické a hybridní automobily na světě. Peking chce výhledově zcela zakázat prodej automobilů s tradičními spalovacími motory.

Další článek: Nový katalog „WORLD WIDE WORK by MEWA“