Vozíky pro psy vyrobené 3D tiskem získaly cenu Red Dot Design 2021

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 7. dubna 2021

Vznik projektu výroby pohybových pomůcek pro psy je těsně svázán s konferencí Fórum aditivní výroby. Jedinečný nápad a jedinečná technologie přispěly k letošnímu úspěchu, kterým je vysoce uznávané ocenění organizace Red Dot za design.

Inzerce

Nejnovější iPad, robotická protéza z USA, elektrický skútr z Japonska nebo inovativní materiály z Německa… Mezi tyto a další inovativní produkty z celého světa oceněné prestižní cenou Red Dot Design award se nyní řadí i české vozíky pro hendikepované psy AnyoneGo.

Mezinárodní porota organizace Red Dot ocenila unikátní vozík AnyoneGo vyráběný na míru na 3D tiskárnách v soutěži zaměřené na produktový design.

„Za svou dlouhou kariéru designéra jsem získal mnoho zkušeností a úspěchů, ale ocenění Red Dot Design Award mezi nimi dosud chybělo. Mám proto obrovskou radost, že jsme nyní v této prestižní celosvětové soutěži, která klade důraz na spojení funkčnosti a krásy, dokázali uspět,” říká Jan Jiránek, hlavní designér AnyoneGo.

Inovativní pohybové pomůcky pro zvířata AnyoneGo se po tříletém vývoji začaly oficiálně prodávat vloni na podzim a do vybraných zemí Evropy zamířily na začátku letošního roku. Za krátkou dobu oslovily nejen více než stovku zákazníků v domovském Česku, ale pejsky ve vozících AnyoneGo už mohou lidé potkat i na ulicích ve Francii, Německu, Itálii, Slovensku nebo Polsku. Ocenění Red Dot je dalším puncem kvality a prémiového inovativního designu, který majitelé postižených pejsků oceňují.

„Ocenění Red Dot je velkým povzbuzením pro celý náš tým a potvrzením toho, že děláme svou práci dobře. U vozíku pro hendikepovaná zvířátka ale rozhodně nekončíme, do jednoho z dalších ročníků plánujeme přihlásit i náš připravovaný lidský vozík, který vytvoří zcela novou kategorii designu i funkčnosti,” doplňuje Martin Schenk, CEO AnyoneGo.

Každý vozík AnyoneGo je vyráběn na míru pro konkrétního psa ve čtyřech základních velikostech a pěti možných barvách. Díky inovativním designovým prvkům lze vozík snadno upravit pro maximální pohodlí jeho „uživatele.“

Kromě vozíků pro hendikepovaná zvířata nabízí firma AnyoneGo také psí ortézy na přední zápěstí a chodící vaky. Pro další informace navštivte stránky www.anyonego.com.

Další článek: Komponenty pro tradiční i moderní průmyslová odvětví