Vyberte si čistý vzduch: použijte k filtraci A•erity

WEMAC s.r.o.
— vydáno 1. srpna 2023

Firma Absolent, která je již přes 30 let premiantem v oblasti lokálních, semicentrálních a centrálních filtračních systémů pro filtraci aerosolů, a především olejového kouře, letos představila novinku – modulární jednotku A•erity.

Zákazníci si budou moci tuto novinku prohlédnout na stánku firmy Wemac na říjnovém MSV. Firma Wemac, která je výhradním dodavatelem firmy Absolent pro Českou republiku, má novou jednotku A•erity již ve svém sortimentu, a proto vám přinášíme krátké představení už nyní.  

Jednotka A•erity – modulární koncept 

A•erity je nová výkonná filtrační jednotka pro průmyslové provozy, která zaručuje čistý vzduch po dobu nejméně 8 760 provozních hodin. Díky pokročilé filtrační technologii jsou neplánované odstávky minimalizovány, takže můžete optimalizovat své podnikání. A•erity je založena na testované a osvědčené technologii, vyvinuté na základě rozsáhlých odborných znalostí a je připravena k bezproblémové integraci do vaší výroby. 

A•erity je modulární jednotka, kterou lze přizpůsobit a škálovat vašim konkrétním prostorám, strojům a výzvám. Díky flexibilní konstrukci ji lze v případě potřeby snadno upgradovat. Je založena na konceptu modularity, který se zabývá tvorbou celků z menších, samostatně fungujících jednotek, které mohou být kombinovány a přizpůsobeny různým potřebám. 

 A•erity je modulární jednotka, kterou lze kombinovat z menších, samostatně fungujích jednotek do větších celků.

Produkt je sestaven z modulů, které se stávají jednotkami. Každý modul obsahuje primární (hlavní) jednotku se vstupním modulem, filtračními moduly a modul ventilátoru s el. ovládáním a sekundární (přídavnou) jednotku. 

Jednotka A•erity má 3 modelové řady: základní řadu Essential, střední Professional a nejvyšší řadu Advanced. 

Jednotka A•erity má 3 modelové řady: základní řadu Essential, střední Professional a nejvyšší řadu Advanced.

Unikátní filtry zaručují čistý vzduch 

Společnost Absolent prováděla po mnoho let výzkumy zaměřené na vývoj vlastního jedinečného složení vláknitých materiálů pro jejich filtry. To přináší mnoho výhod, například filtrační kazety s funkcí Catch & Release se samy vyprazdňují a zachycený olej lze zlikvidovat nebo znovu použít ve stroji. Posledním krokem v procesu úpravy vzduchu je filtr HEPA H13, takže si můžete být jisti, že vzduch je vždy z 99,95 % zbaven škodlivých částic, jako jsou olejové výpary a olejová mlha, a to po dobu nejméně 8 760 provozních hodin. 

Pro tuto jednotku byly navíc navrženy a vyvinuty nové držáky filtrů, které podepírají a vedou kazety během výměny, aby byl proces bezpečnější, pohodlnější a rychlejší. Držáky jsou odnímatelné pro snadné čištění.

Filtrační kazety s funkcí Catch & Release

Úsporný motor 

Jednotka A•erity má úsporný EC motor. Tyto motory dosahují při malých rozměrech relativně vysokého výkonu a dynamiky, ale zároveň mají tichý a plynulý chod. Technicky se jedná o elektronicky komutované (z toho zkratka EC) synchronní motory, někdy nazývané stejnosměrné bezkartáčové motory.  

Inteligentní systémy ventilátorů EcoDrive EC uvnitř A•erity zajišťují dlouhou účinnost a životnost jednotky a také přispívají ke zlepšení zdraví zaměstnanců. Když je stroj otevřen, motor ventilátoru se přizpůsobí tak, aby byl znečištěný vzduch zadržován uvnitř místo toho, aby unikal ven, čímž je chráněna obsluha. Nejnovější IE5 verze systému EcoDrive zajišťuje, že ventilátor vždy běží optimální rychlostí, čímž šetří energii a zaručuje plynulý bezpečný a vysoce energeticky účinný proces úpravy vzduchu. 

Inteligentní systémy ventilátorů EC EcoDrive

Buďte v klidu, dokud vás A•erity neupozorní 

A•erity má bezpečné digitální řešení IoT, které vám poskytne kontrolu nad vašimi filtračními jednotkami a pracovním prostředím prostřednictvím uživatelsky přívětivého ovládacího panelu. Získáte úplný přehled o kvalitě ovzduší a dostáváte upozornění – například když je čas vyprázdnit olejové nádrže nebo naplánovat další výměnu filtrů. Díky tomu je snadné efektivně plánovat údržbu. Řešení se nazývá A-smart a je kompletním digitálním řešením, také jej lze snadno integrovat do vašeho stávajícího systému. 

Digitální řešení IoT

Za více než 30 let působení v oboru firma Absolent nashromáždila bohaté zkušenosti a odborné znalosti o tom, jak čistit průmyslový vzduch od škodlivých částic. Výzkum a vývoj týmu inženýrů a odborníků v jejich vlastním vývojovém centru zajišťuje, že jejich filtrační technologie jsou špičkou v oboru jak v oblasti účinnosti, tak i životnosti. Filtrační systémy Absolent naplňují představu těch uživatelů, kteří chtějí mít jistotu dlouhodobé kvality filtrace i u těch nejobtížnějších vzdušnin. 

 Stánek Wemac najdete na MSV Brno ve dnech 10.–13.10. v hale P, č. 108. 

Další článek: Továrna budoucnosti od Schneider Electric