Tříprstý uchopovač pro roboty nabízí lepší manipulaci s válcovými objekty

Firemní aktuality Firemní aktuality
— vydáno 2. dubna 2020

Roboty přebírají stále více úkolů od svých lidských kolegů, k tomu je potřeba je vybavit odpovídajícími uchopovači. Další přírůstek do tohoto segmentu nabízí firma OnRobot v podobě tříprstého uchopovače 3FG15 s velkou silou úchopu, primárně určeného pro manipulaci s válcovým materiálem při automatizaci obrábění.

Inzerce

„Náš nový tříprstý uchopovač 3FG15 byl navržen jako odpověď na stávající pneumatické tříprsté nástroje, které jsou rozměrné a mají omezenou flexibilitu,“ řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot.  


Maximální rozpětí uchopovače 3FG15 je 150 mm, díky čemuž zvládne podporu více procesů. Inovativní tříprstá konstrukce s maximálním zatížením 15 kg poskytuje silný a stabilní úchop jak interní, tak externí, což nabízí řadu flexibilních možností. Uchopovač, který je ideální především pro úkoly obsluhy CNC strojů, automaticky centruje objekty, a tím dosahuje maximální stability úchopu a přesnosti vkládání do CNC stroje. Se silou úchopu v rozmezí 20–250 N patří k těm silným na trhu.  

3FG15 je rovněž užitečný v aplikacích balení a paletování a je kompatibilní s jakýmkoliv kolaborativním či lehkým průmyslovým robotem na trhu – díky nedávno uvedené a oceňované platformě One System od OnRobot. Tato platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhraní mezi robotickým ramenem a koncovým nástrojem OnRobot.

Hlavní vlastnosti 3FG15:

  • Přesný, spolehlivý úchop s automatickým centrováním
  • Rozpětí pro objekty od 20 mm do 150 mm
  • Interní i externí úchop
  • 15 kg nosnost
  • Hmotnost 1,15 kg, síla úchopu 20–250 N
  • Rychlé a flexibilní nasazení

Další článek: Firemní CAD/CAM můžete provozovat i na domácím počítači. Nebojte se zeptat svého dodavatele