Avia Motors v létě rozjede výrobu nového vozu

Redakce Redakce
— vydáno 30. května 2018

Společnost Avia Motors ve svém areálu v Přelouči představila nový vůz Avia D120 4×4. Letos jich chce vyrobit 30 kusů. Sériová výroba nákladního vozu by měla začít v létě

"V tuto chvíli dokončujeme homologaci vozidla 4×4. Do konce června by měla být skončena. Máme nyní čas na to, abychom se připravili na rozjezd sériové výroby, kterou chceme zahájit v průběhu července," uvedl generální ředitel Martin Šustek.

Vozidlo s celkovou hmotností 12 tun a zvýšeným podvozkem je určeno k provozu v lehkém a středním terénu. Zákazníky by měli být především subjekty v oboru stavebnictví, komunální sféra a hasiči. Zvláště pro ně bude určena prodloužená sedmimístná kabina, její výroba začne na podzim. 

Avia Motors v únoru zahájila výrobu vozu Avia D 120 4×2 Euro 6 Initia. Dosud jich z montážní linky sjelo zhruba 50, z toho 30 je již v provozu. Letos firma plánuje vyrobit 150 vozů včetně vozidel 4×4. Do konce roku by měla být spuštěna také sériová výroba hasičských vozů.

Většina vozidel míří k českým zákazníkům. Několik obchodních případů má společnost rozjednáno také na Slovensku, v Polsku a Estonsku. Avia v Přelouči zaměstnává 75 lidí, další desítku pracovníků do montáže, skladu, konstrukce i administrativy hledá.

Automobilka sídlí v prostorách mateřského holdingu Czechoslovak Group (CSG). Společnost Avia Motors koupil holding v roce 2016 od indické skupiny Ashok Leyland Motors, která v roce 2013 produkci v Česku ukončila a přenesla ji do Indie.

Další článek: Kovosvit se vrací na ruský trh