CSG má nového vlastníka

Redakce Redakce
— vydáno 15. února 2018

Zbrojařské impérium Czechoslovak Group (CSG) vlastní od konce ledna Michal Strnad (25), syn dosavadního majitele Jaroslava Strnada (45). Od 26. ledna získal 100 procent akcií. Michal Strnad už od října 2015 zastával ve firmě funkci předsedy představenstva a generálního ředitele.

"Předávání vlastnické odpovědnosti z jedné generace naší rodiny na druhou nebude pro naše finanční či obchodní partnery znamenat žádnou zásadní změnu. Vlastnickou roli jsem již plnil například u firem Retia či Kovosvit MAS," uvedl Michal Strnad. V týmu řídících pracovníků se podle něj nic nemění.

"Do řízení holdingu a jeho společností zasahovat nebudu a nechci, což už je několik let ostatně realitou. Převod akcií je vyjádřením zásady, že kdo podnikání řídí, má za něj nést plnou odpovědnost, a to včetně odpovědnosti vlastnické," uvedl Strnad starší, který po změnách zůstává v dozorčí radě CSG a chce pokračovat ve vyhledávání nových investičních a obchodních příležitostí strategické povahy.

Značná část portfolia se věnuje zbrojnímu průmyslu. Firmy CSG také často získávají zakázky pro českou armádu. Dodávají jí třeba nákladní automobily Tatra nebo obrněnce Pandur. 

Holdingu, který se do ledna 2016 jmenoval Excalibur Group, se již několikátý rok po sobě daří. Loni vykázal opět rekordní čísla. 

Další článek: Vyhláška o dražbě Poldi má být vydána do konce února