Firma Engel otevřela v Kaplici novou halu

Redakce Redakce
— vydáno 29. června 2018

Firma Engel strojírenská otevřela v Kaplici na Českokrumlovsku výrobní halu, do které včetně technologií investovala asi 1,1 miliardy korun. Přijala kvůli tomu 220 lidí, nyní má 960 zaměstnanců.

Výrobní kapacita se díky nové hale zvýšila o 25 procent a nyní společnost plánuje růst ještě o dalších 5 procent. Výrobní plocha se zásluhou haly téměř zdvojnásobila, je rozšířená o 18.000 metrů čtverečních a nyní činí 37.937 metrů čtverečních včetně skladů. V části haly se vyrábí od ledna.

Podnik v novém provozu vybudoval i novou práškovou lakovnu pro všechny plechy do strojů, která dokáže nanášet několik odstínů najednou. Oproti původní lakovně má nová trojnásobnou kapacitu a nový systém řízení, který umožní zpracovat velké množství zakázek s různými barvami.

K 960 zaměstnancům, které firma má po zprovoznění nové haly, potřebuje ještě 50 dalších.

Engel strojírenská vyrábí v Kaplici pro montážní závody v Rakousku díly pro výrobu vstřikolisů jako elektrické skříňové rozvaděče, strojní rámy, plechová obložení a díly pro dopravní techniku i kompletní automatizační stroje. Patří do rakouského Engel holdingu, který má devět výrobních závodů v Evropě, Severní Americe a Asii a zaměstnává zhruba 6600 lidí.

Další článek: Thyssenkrupp a Tata se slučují