Gian Paolo Bassi: Estetika je významnou hodnotou současného strojírenství

Gian Paolo Bassi: Estetika je významnou hodnotou současného strojírenství Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 6. listopadu 2019
Foto: Dassault Systèmes

Na světě existuje jen velmi málo profesionálů z oblasti průmyslového 3D modelování, kteří by měli více zkušeností než Gian Paolo Bassi. Generální ředitel firmy, která produkuje globálně úspěšný CAD systém SolidWorks, v listopadu vystoupí na pražské konferenci o transformaci průmyslu.

Už v mládí spojil Gian Paolo Bassi svůj život s kreslením a navrhováním strojírenských součástek na počítačích. Podílel se postupně na vývoji mnoha nástrojů pro 3D, CAD a PLM software. Založil a vedl společnost RIWEBB, v níž dohlížel na vývoj nových technologií pro navrhování, a posléze působil jako viceprezident a technologický ředitel společnosti ImpactXoft. V rámci této pozice se mimo jiné podílel na vynálezu tří uznávaných patentů pro funkční modelování.

Od roku 2011 působí ve společnosti Dassault Systèmes SolidWorks, kde před nástupem na pozici generálního ředitele zastával místo viceprezidenta pro výzkum a vývoj. Jednu z hlavních výhod soudobých nástrojů určených pro vývoj výrobků vidí v možnosti spojení funkčnosti a designu. Dodává, že estetika se v současnosti stává v oblasti strojní výroby důležitou hodnotou a je dobré na ni pamatovat.

Aktuální dění ve světě technologií neoznačuje jako revoluci, ale renesanci. Není totiž důležité ničit staré pořádky a nastolovat jiné. Spíše jde o to, posunout do středu dění člověka, podobně jako o tom přemýšleli renesanční vzdělanci.

Gian Paolo Bassi vystoupí na Konferenci o transformaci průmyslu 14. 11. v TOP hotelu v Praze, kde se po jeho boku objeví mj. ministr průmyslu ČR Karel Havlíček, renomovaný ekonom Tomáš Sedláček a další VIP řečníci, kteří mají k tématu proměn současného průmyslu rozhodně co sdělit.

Více informací najdete na webu www.technickytydenik.cz/konference.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.