IAC zahájí výrobu v novém závodě

Redakce Redakce
— vydáno 7. června 2018

Lucemburská firma International Automotive Components (IAC), přední světový dodavatel automobilových interiérů, zahájí v nejbližších dnech v novém závodě u Nýřan na Plzeňsku výrobu izolací palubních desek.

IAC je lídr na světovém automobilovém trhu v oblasti výroby lehkých a nových materiálů pro interiéry. "V nových prostorách budeme aplikovat speciální technologii vypěňování, což vyžadovalo zvláštní povolení a připravenost budovy na instalace technologií," řekl generální ředitel IAC pro ČR Zdeněk Fajt. 

Plzeňský kraj se tak stává high-tech výrobním centrem ČR s rostoucí koncentrací dodavatelů z oblasti automobilového a strojního průmyslu. Park u Nýřan má dostatek kvalifikované pracovní síly a výbornou infrastrukturu, která disponuje přímým napojením na evropskou dálniční i železniční síť.

IAC otevřela už v březnu v Přešticích na Plzeňsku nový závod na výrobu automobilových dveřních panelů za více než 820 milionů Kč. K současným 1300 tam přijme 800 nových kvalifikovaných pracovníků. Nový závod je už třetím výrobním areálem v Přešticích, kde má společnost i vývojovou základnu. Toto centrum vzniklo na ploše přes 32.500 m2 a může podle firmy dále růst. Nová výrobní kapacita v Přešticích bude produkovat 600.000 dveřních panelů za rok.

Další článek: VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY mají nového ředitele