Kovosvit MAS uvedl v Indii do provozu tři nové stroje

Redakce Redakce
— vydáno 26. listopadu 2018

Kovosvit MAS slaví úspěch na indickém trhu, zákazníkovi, jímž je státní společnost věnující se leteckému průmyslu, umožní nové stroje vyrábět si samostatně tyče, které spojují rotor vrtulníku s jeho lopatkami.

Uzavřený obchod a dodávka tří strojů je vyvrcholením několikaleté snahy firmy o budování kontaktů na indickém trhu. Trh je ve srovnání s Evropou značně odlišný a firmy jako Kovosvit MAS se při uzavírání obchodů musejí spoléhat na místního distributora. Úspěšně dotažený kontrakt je velmi cennou referencí.

„Zákazníkovi jsme dodali soustruh SP 430, Multicut 630 a Multicut 500. Po předání strojů a jejich uvedení do provozu s nimi vyjádřil maximální spokojenost. Stroje jsme dodávali na technologii. Zákazník si je díky tomu schopen sám vyrábět díly, které předtím musel dovážet,“ uvedl k zakázce Daniel Horský, obchodní ředitel Kovosvitu MAS. Celková hodnota zakázky je 2,5 milionu eur, tedy zhruba 65 milionů korun. 

Další zakázky za zhruba 6 milionů eur (156 milionů korun) by měly být realizovány v roce 2019. „V Indii jsme podepsali kontrakt na dodávku dvou pětiosých strojů, dohromady za 1,5 milionů eur (39 milionů korun) a máme také objednávku na další tři stroje Multicut za 4,5 milionů eur (117 milionů korun). Celkem tedy máme poptávku po dalších pěti high-tech strojích, které dodáme do konce příštího roku. Teď se navíc snažíme vstoupit nově přes našeho distributora i do soukromého sektoru. Firmy po nás poptávají pětiosá centra, také do leteckého průmyslu,“ doplnil Daniel Horský.

Úspěch na indickém trhu jen podtrhuje dobré jméno high-tech strojů z portfolia Kovosvitu MAS. Jejich prodeje se daří i v zemích Evropské unie. Po dodávkách do Francie i Německa je ve hře další zajímavý zákazník, švýcarská společnost Bobst. Zástupci Kovosvitu s tímto zákazníkem nedávno podnikli referenční cestu do Francie, kde je již poptávaný stroj v provozu. Dle slov Daniela Horského se jedná o stroj Multicut 630, který využívá firma Bobst věnující se výrobě obalových materiálů.

Další článek: TRIMILL si vychovává budoucí zaměstnance