Lineární moduly HIWIN řady KK, rozšiřují možnosti aplikací

HIWIN s.r.o.
— vydáno 4. dubna 2018

Více variant v nabídce přináší větší možnost volby a snazší nalezení optimálního řešení pro danou aplikaci.

Lineární moduly KK jsou dodávány ve dvou provedeních přesnosti a široké škále rozměrů. U přesnosti třídy P jsou používány broušené kuličkové šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,003 mm a u třídy C válcované šrouby dosahující opakovatelnosti polohování ±0,01mm. Moduly KK jsou univerzálně použitelné a jsou vhodné jako stavebně ucelený modul pro různé druhy polohování.

Lineární moduly KK jsou kompaktní moduly s kuličkovými šrouby a přírubou motoru. Pro jednotlivé varianty motorů se ke každé velikosti dodávají mezipříruby v individualizovaných provedeních. Matice v modulech jsou vždy předepnuté a nevykazují žádnou axiální vůli. Dle charakteru pracovního prostředí lze zvolit provedení modulu s krytováním. Moduly KK dosahují vynikajících hodnot parametrů statické i dynamické únosnosti. V případě top modelu KK13025 hodnoty dynamické únosnosti v provedení přesnosti C dosahují 7052 N, v případě přesnosti P dokonce 7897 N a hodnoty statické únosnosti pak 14 352 N respektive 15 931 N.

Zákazníci v případě lineárních modulů KK oceňují zejména kompaktní rozměry, různé možnosti vybavení, příznivé pořizovací náklady a velkou škálu rozměrů, od miniaturních až po robustní jednotky.

Díky své kompaktnosti, štíhlé stavbě a nízké hmotnosti jsou moduly KK používány všude tam, kde jsou problémy s místem, a kde je potřeba použít lehkou kompaktní osu. S ohledem na vnější podmínky aplikace je možno dodávat KK moduly s krycími měchy nebo plechovými kryty.

Další článek: Nový generální ředitel Kovohutí Příbram