MSV 2017: Penta Trading představuje novinky pro oblast EDM

PENTA TRADING, spol. s r.o.
— vydáno 12. října 2017

Česká firma Penta Trading, tradiční a největší prodejce elektroerozivních strojů v Česku a na Slovensku, vystavuje na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně zajímavé novinky. Jejich přehled jsme zaznamenali pohledem fotoaparátu.

Inzerce

Rychlé a unievrzální elektroerozivní drátové řezání

Drátová řezačka Robotcut α-C800iB s osami Z 310 nebo 510 mm díky nejmenšímu půdorysu a nejnižší výšce ve své třídě zabírá svými rozměry nejmenší prostor. Zařízení má velmi nízké nároky na údržbu a dlouhou životnost. Šetří čas, snižuje náklady a přítom zajišťuje nejvyšší přesnost řezání. 

 Foto: Marek Pagáč

Fanuc Robotcut α-C800iB je schopen obrábět díly o rozměrech 1250 × 975 × 500 mm.

Inovované elektroerozivní hloubení

Česká hloubička Penta 534GRi CNC s nejvyspělejší technologií inteligentního programování pomocí čipování elektrod zvyšuje produktivitu. Zajímavými vlastnostmi jsou vyjíždějící vana pro zrychlení času napuštění a pro větší a těžší obrobky, vysoká efektivita, rychlost a přesnost hloubení. Součástí hloubičky je také nově vyvinutý generátor P-MG1, který vylepšuje možnosti erodování grafitovými elektrodami a snižuje opotřebení elektrod.

Foto: Marek Pagáč

PENTA 534GRi CNC – Inovovaná hloubička s vyjížděcí vanou

Čipování elektrod zajišťuje inteligentní programování hloubiček Penta

Světově unikátní technologie čipování elektrod významně zkracuje přípravný čas, podstatně snižuje chybovost a zvyšuje efektivitu výroby forem. Inteligentní programování umožňuje přímý import dat z CAD/CAM systémů, výrazně snižuje chyby v zadávání korekcí a tvorby CNC programů a nepotřebuje složitý software pro správu dat. Každá elektroda je označena. Programovací prostředí je uživatelsky příjemné a nevyžaduje pokročilé znalosti programátora.

Inovované vysokorychlostní frézovací centrum pro obrábění elektrod

Vysokorychlostní frézovací centrum je určené především pro obrábění elektrod, barevných kovů, plastů a dřeva. Hlavními výhodami zařízení  jsou tuhá portálová konstrukce, která umožňuje velmi přesné a zároveň dynamické obrábění s vysokou přesností, větší pracovní prostor pod vřetenem a pravostranné intuitivní ovládání řídicího systému. Laserová kalibrace stroje je řešena patentovaným zařízením Renishaw BallBar.

PENTA 432i HSC  – inovované  HSC vertikální frézovací centrum

Výkonné vřeteno s vnitřním přívodem procesní kapaliny, otáčkami 40 tisíc za minutu a s kvalitním odsáváním grafitu je vhodné především pro tento typ materiálu.

Automatizované elektroerozivní hloubení

Kombinace elektroerozivního hloubení Exeron 313 a Erowa Robot Compact 80 splňuje požadavky pro automatizovaná pracoviště. Sestava umožňuje manipulaci s obrobkem a elektrodou pro provoz jednoho nebo dvou strojů.

 Foto: Marek Pagáč
 

Další článek: Výrobce drátěných plochých dílů Wanzl investoval do rozšíření závodu