Nová Fabia přijde na trh v druhé polovině roku

Redakce Redakce
— vydáno 8. února 2018

Škoda Auto uvede v druhé polovině roku na trh modernizovaný model Fabia. Poprvé jej ukáže na autosalonu v Ženevě na začátku března.

Na výběr budou čtyři zážehové tříválcové motory s litrovým objemem a výkonem od 60 do 110 koní. S dieselem Škoda pro novou Fabii nepočítá. Nejvýkonnější ze čtveřice motorů je v nabídce také se sedmistupňovou převodovkou DSG. Poprvé je v modelové řadě Fabia využita diodová světelná technika pro přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Auto má proti stávajícímu modelu nový design přídě a zádě, přední LED-světlomety a zadní LED-skupinové svítilny. Na výběr budou kola z lehkých slitin, mimo jiné poprvé pro hatchback i kola s průměrem 18 palců. Modernizovaná Fabie bude mít k dispozici řadu funkcí. Například upozornění na vozidla v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující auto při jízdě po víceproudých dálnicích. Další systém monitoruje, co se děje za vozidlem a varuje před kolizí při couvání.

Fabia hraje klíčovou roli v současné paletě modelů mladoboleslavské automobilky. Od roku 1999 se po celém světě prodaly více než čtyři miliony fabií, přičemž současná třetí generace modelu již překonala hranici 500 000 vozů dodaných zákazníkům. Fabia je v současnosti třetím nejprodávanějším modelem značky.

Další článek: Firma Efaflex koupila nový laserový stroj