Nová Fabia se začne vyrábět v srpnu

Redakce Redakce
— vydáno 7. března 2018

Modernizovaná Škoda Fabia se začne vyrábět letos v srpnu a na trh bude uvedena v září. Vylepšená třetí generace vozu dostala nový vzhled předního a zadního nárazníku, nové světlomety nebo interiér.

Na výběr budou čtyři zážehové tříválcové motory s litrovým objemem a výkonem od 60 do 110 koní. Nejvýkonnější ze čtveřice motorů je v nabídce také se sedmistupňovou převodovkou DSG. S dieselem Škoda pro novou Fabii nepočítá, u malých modelů se zaměří na pohon CNG.

Poprvé je v modelové řadě Fabia využita LED diodová světelná technika pro přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Na výběr budou kola z lehkých slitin, mimo jiné poprvé pro hatchback i kola s průměrem 18 palců.

Modernizovaná Fabia bude mít k dispozici řadu funkcí. Například upozornění na vozidla v mrtvém úhlu nebo na auto, které se při jízdě po víceproudých dálnicích rychle přibližuje zezadu. Další systém monitoruje, co se děje za vozidlem a varuje před kolizí při couvání. Nová Fabia může mít rovněž automatické přepínání z dálkových na potkávací světla. Ve voze je také funkce tísňového volání.

Fabia hraje klíčovou roli v současné paletě modelů mladoboleslavské automobilky. Od roku 1999 se po celém světě prodaly více než čtyři miliony fabií, přičemž současná třetí generace modelu již překonala hranici 500 000 vozů dodaných zákazníkům. Fabia je v současnosti třetím nejprodávanějším modelem značky.

Další článek: Firma Hirschmann Czech postaví druhou výrobní halu