Nové CNC centrum ve společnosti VAPI

Iva Duroňová Iva Duroňová
— vydáno 12. listopadu 2018

Novinkou ve výrobě lanškrounské nástrojárny je 5-ti osé CNC obráběcí centrum HAAS UMC 750 SS s přípravou pro automatizaci a paletovým upínacím systémem od společnosti Erowa.

Jedná se o univerzální obráběcí centrum pro vysokorychlostní obrábění. Rozměry stroje jsou 762 x 508 x 508 mm. HAAS UMC 750 SS má integrovaný vysokorychlostní dvouosý, sklopný otočný stůl 500 mm, vektorový pohon s přímo poháněným „inline“ vřetenem 22,4 kW s 15 000 ot./min a vysokorychlostní postranní měnič nástrojů 40 + 1. 

Ve společnosti Vapi letos rozhodně nešlo o jedinou investici do strojového parku. Během letních měsíců proběhla instalace dvou vstřikovacích lisů od společnosti Arburg, a sice lisu A320 s uzavírací silou 50 tun a lisu A420 s uzavírací silou 100 tun.

Stávajícím i novým zákazníkům tak bude moci nástrojárna Vapi nabídnout jak vývoj a výrobu vstřikovacích forem, tak i výrobu plastových dílů v nově vzniklém provozu lisovny.

Nástrojárna s dlouholetou tradicí se zabývá výrobou přesných náhradních dílů, komponentů do strojních linek a drobných přípravků pro renomované odběratele. Zdroj: www.vapi.cz

Další článek: Meopta přišla o svého majitele