Nový polypropylenový materiál od HP a uzavření aliancí pro zlepšení služeb zákazníkům

3Dees Industries s.r.o.
— vydáno 16. června 2020

HP, zastoupená v České republice firmou 3Dees, vyvinula ve spolupráci se společností BASF nový 3D PP materiál, který je všestranný, trvanlivý a chemicky odolný. Je tedy ideální pro zákazníky v automobilovém průmyslu, zdravotnictví a dalších odvětvích. HP rovněž oznámila strategické partnerství s firmou Oeschler.

Nový 3D PP materiál otevírá nové příležitosti

Polypropylen 3D PP společnosti HP poskytuje zákazníkům skutečně nový materiál pro aditivní výrobu, který nabízí stejné vlastnosti jako PP běžně používaný při vstřikování plastů, který je možné opakovaně používat prakticky neomezeně. Díky své vynikající chemické odolnosti, nízké absorpci vlhkosti a dlouhodobé trvanlivosti je PP ideálním materiálem pro výrobu potrubních rozvodů, kapalinových systémů či nádob. Například výrobci automobilů budou moci použít tentýž PP k výrobě prototypů a finálních součástek, nalézajících se v interiéru, v exteriéru i pod kapotou vozidla.

Služby HP 3D Professional Services

Společnost HP představuje řadu nových profesionálních služeb, včetně služeb zaměřených na optimalizované projektování. Tyto služby umožní průlomové aplikace, zefektivnění výrobního procesu, jež dovolí zavést sériovou výrobu individuálně upravených produktů. Další informace o profesionálních službách HP 3D naleznete na webu hp.com/go/3DProfessionalServices.

Strategické aliance zaměřené na Průmysl 4.0

HP je součástí řady aliancí uzavřených se špičkovými firmami ve svých oborech, může tak nabídnout svým zákazníkům i jejich zkušenosti.

  • Společnosti BASF a HP dále rozvíjejí svoji strategickou alianci, jejímž cílem je vyvíjet společně s předními zákazníky působícími v automobilovém průmyslu, spotřebitelském sektoru, průmyslu, či ve zdravotnictví nové aplikace. V souvislosti s novým PP materiálem a nedávno představeným inovativním termoplastickým polyuretanem ULTRASINT® TPU01 spolupracují obě společnosti na urychlení projektování a masové výroby 3D tištěných dílů, aby zákazníkům umožnily uvádět inovace na trh rychleji, levněji a udržitelněji než kdykoli předtím.
  • Nová strategická aliance se společností Oechsler AG, jedním z největších výrobců dílů v sektoru aditivní výroby: tato aliance se zaměří na kompletní životní cyklus produktu – od návrhu aplikace až po výrobu finálních dílů. Společnost Oechsler provozuje flotilu tiskáren HP Jet Fusion 5200 3D Series, které při výrobě dokáží používat rozsáhlé portfolio materiálů, a tudíž pomáhat výrobcům přicházet na trh s celou řadou nových aplikací.
  • Fast Radius, společnost působící v oblasti výrobních technologií, splnila podmínky, aby se stala novým členem HP Digital Manufacturing Network, což je globální komunita výrobních partnerů HP, kteří jsou zapojeni do projektování, výroby a distribuce dodávek plastových a kovových dílů, vyrobených pomocí řešení pro 3D tisk od společnosti HP. Síť HP Digital Manufacturing Network zahrnuje partnery ve Spojených státech, v Asii a Evropě.

Pokud vás zajímají produkty HP, navštivte stránky českého distributora, firmy 3Dees.

Další článek: Pořádání MSV v Brně již technicky nic nebrání – pořádání veletrhů bylo povoleno