Objem investic do evropských nemovitostí v Evropě vzrostl

Redakce Redakce
— vydáno 27. července 2015

Objem přeshraničních investic do komerčních nemovitostí v Evropě v prvním pololetí vzrostl o třetinu na 129 miliard eur (3,49 bilionu korun). Nejvíce se utrácelo za kanceláře, celkem 43 miliard eur (1,16 bilionu korun). Vyplývá to ze zprávy realitní poradenské společnosti Colliers International.

Nejrychleji rostoucím komerčním sektorem bylo maloobchod, který zaznamenal růst investic o 57 procent na 38 miliard eur (1,03 bilionu korun). 

 Stále více firem hledá kanceláře v zahraničí, plyne ze zprávy společnosti Colliers International. Foto: Colliers International

Aktivní jsou letos hlavně asijské společnosti, které nakupují převážně v Londýně, klíčových německých městech, Madridu a v Itálii. Podle Colliers International jejich aktivita vzrostla kvůli deregulaci investic v Číně a na Tchaj-wanu spolu s extrémně nízkými výnosy v klíčových asijských městech. 

Do Evropy stále častěji směřují také investoři z USA, nejaktivnějším kupujícím je letos zatím společnost North Star Realty Finance. Zájem amerických fondů lákají hlavně severské země, angažují se v nich hlavně Starwood, Colony Capital, WP Carey a Round Hill. 

„Tyto výsledky spolu s novými kapitálovými zdroji cílenými na Evropu, extrémně nízkými cenami a pokračujícími monetárními stimuly jsou předzvěstí toho, že rok 2015 bude pro evropské nemovitosti dalším silným rokem,“ uvedl vedoucí přeshraničních investic v regionu EMEA Colliers International Richard Divall.

Další článek: V loňském roce SOR Libchavy vydělal 241 milionů korun