Ocenění za dlouholetou česko – ruskou spolupráci

Redakce Redakce
— vydáno 14. července 2015

V rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu Innoprom 2015 v ruském Jekatěrinburgu převzala členka představenstva Kovosvit MAS, a.s., Larisa Táborová z rukou ministrů průmyslu a obchodu ČR a RF Jana Mládka a Denise Manturova pamětní medaili za přínos v oblasti obchodně – ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Ruskou federací. Stejné ocenění převzal rovněž předseda představenstva společného česko – ruského podniku MTE Kovosvit MAS Denis Volkov.

Členka představenstva Kovosvit MAS, a.s., Larisa Táborová. Foto: Kovosvit MAS[Společný podnik v ruském Azově byl založen v roce 2012. Vzniká modernizací sedmi výrobních hal v bývalé továrně Donpressmaš na rozloze 35 hektarů. Společná produkce obráběcích strojů začala v listopadu 2013. Jedná se o montáž dílů vyrobených v Sezimově Ústí. Ve spolupráci s mateřským závodem teď mimo standardních obráběcích strojů produkuje také hotové technologické linky pro ruské zákazníky. Oba podniky, tak jako v uplynulých letech, i letos přijmou nové zaměstnance. Konsolidované tržby Kovosvitu MAS a MTE činily v roce 2014 3,2 miliardy korun a v letošním roce by se měly výrazně zvýšit. Do roku 2016 zde budou akcionáři investovat 1,5 miliardy korun. 

Členka představenstva Kovosvit MAS, a.s., Larisa Táborová. Foto: Kovosvit MAS

Společný podnik MTE Kovosvit MAS je často jmenován jako úspěšný příklad spolupráce mezi podnikateli obou zemí v oblasti strojírenství.

Další článek: Sobotka a Mládek dnes povedou jednání s magnátem Mittalem