Používejte zdarma simulační softwary FANUC pro zvýšení efektivity

FANUC Czech s.r.o.
— vydáno 4. června 2020

Bez ohledu na závažnost současné situace je právě nyní čas připravit výrobu a zaměstnance na dobu po pandemii. A protože účinnost a flexibilita jsou ve výrobě klíčové, nabízí nyní FANUC svoje programy ROBOGUIDE a CNC GUIDE k bezplatnému vyzkoušení.

Inzerce

Aby FANUC podpořil řešení ekonomické recese, nabízí všem, kteří mají zájem a chtějí přispět k úspěšnému restart společností, své simulační programy ROBOGUIDE a CNC GUIDE jako bezplatné zkušební verze do konce září 2020. Registraci lze snadno provést na webové stránce FANUC Europe: special-offer.fanuc.eu/cs

Simulace výrobního procesu s ROBOGUIDE

ROBOGUIDE je program, pomocí kterého lze simulovat jak pohyb FANUC robotů, tak celkový výrobní proces. Používá se nejen pro offline programování, ale také pro vytváření 3D simulačního prostředí, které pomáhá uživatelům efektivně navrhovat a optimalizovat své aplikace.

Úpravy a aktualizace aplikací lze navrhovat a vyhodnocovat bez zastavení výroby. Následně lze simulaci přenést do robotického kontroleru pomocí ethernetového připojení. Tím se zkrátí prostoje stroje na minimum a zamezí se poruchám. Integrovaná CAD databáze umožňuje uživatelům přístup ke všem FANUC robotům a také ke strojům a jednoduchým nástrojům. Lze tak simulovat a testovat i složité aplikace s více roboty. Toto představuje obrovskou výhodu jak pro systémové integrátory, tak pro konečné uživatele, např. výrobní společnosti.

CNC GUIDE pomůže optimalizovat práci vašich obráběcích strojů

CNC GUIDE umožňuje uživatelům psát, simulovat a testovat programy přímo na svém počítači. Díky tomu je vhodný nejen pro uživatele obráběcích strojů, ale také pro výrobce obráběcích strojů, kteří díky CNC GUIDE mohou snadno vyvíjet a testovat software pro obráběcí programy na PC. Kromě toho mohou výrobci obráběcích strojů také vzdáleně podporovat své zákazníky využitím CNC Guide, který jim umožňuje simulovat programy strojů a poskytovat rady v případě chyb v programování. Mezi další funkce CNC GUIDE patří „funkce pro odhad doby cyklu“, která s vysokou přesností počítá příslušný čas cyklu obráběcího programu.

CNC GUIDE je také zajímavý pro vzdělávací instituce, které nabízejí školení v oblasti programování CNC a nyní mohou software používat zdarma až do konce září 2020. Díky tomu, že CNC GUIDE ukazuje klávesnici skutečného FANUC CNC, lze ho též využít pro školení ve formě distančního učení na PC nebo notebooku bez potřeby skutečného obráběcího stroje. Také lze otestovat nové vysoce kvalitní grafické uživatelské rozhraní iHMI pro FANUC CNC. Programy součástí zahrnují standardní kód ISO a obráběcí cyklus a lze je simulovat ve 3D grafice.

„Po vypuknutí pandemie ještě více společností rozpozná potřebu automatizace,“ vysvětluje  Tanzawa. „FANUC chce podporovat všechny tyto zákazníky, ale je také odhodlaný pomáhat s výukou další generace programátorů pro automatizaci.“ Jednou z těchto iniciativ je od roku 2018 globální partnerství s organizací odborného vzdělávání WorldSkills.

Další článek: První paroplynová elektrárna v Uruguayi s turbínou od Doosan Škoda Power