Rychlý přehled

 • Bosch Rexroth rozšiřuje nabídku lineárních os

  Kompaktní moduly SMS s kuličkovou šroubovou převodovkou (Small Modules se šroubovým pohonem) jsou stejně jako ostatní produkty Rexroth vyráběny podle nejpřísnějších standardů kvality. Na první pohled vynikají plochým hliníkovým profilem, díky němuž je možné dosáhnout integrovaného a precizního vedení. Kromě toho jsou komponenty chráněny i uvnitř, a sice magneticky upevněnou ocelovou krycí lištou. Nové lineární moduly SMS jsou určené pro aplikace vyžadující vysokou opakovatelnost až ± 0,005 mm při nízké až střední dynamice. Pro zajištění co nejkratších dodacích lhůt lze lineární moduly SMS objednat přímo ze skladových zásob. V nabídce je pět velikostí na míru od 30 do 120 mm, které jsou vhodné pro rozsah pojezdu až do 1 200 mm. Lze si je zcela snadno vybrat a rovnou i objednat v internetovém obchodě Rexroth, a to za pomocí nástroje pro výběr produktů. K dispozici jsou i volitelné přídavné sady pro oblíbené servomotory, jako je boční řemenový pohon nebo přírubová spojka. K dispozici je i výběr motorů a řídicích jednotek od společnosti Bosch Rexroth.

  Foto: Bosch Rexroth
 • OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

  Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit produktivitu ve výrobě komponentů tažných zařízení. Robotická kovací linku, která stála přes 80 milionů korun, tvoří šest robotů, kteří mají na starost různé operace od manipulace s výkovky, přes čištění kovacích zápustek, až po ukládání výkovků na dopravník na konci linky. Plně automatizovaný proces zajišťuje maximální bezpečnost práce, přesnost prováděných operací a produktivitu. Od spuštění linky v říjnu 2022 vyrobila v OSTROJi přes 410 000 kusů výkovků. Nárůst výroby si žádá i rozšíření výrobního týmu na divizi Kovárna a kalírna, kde v současné době pracuje 130 zaměstnanců. OSTROJ proto otevírá 25 nových pracovních míst na pracovištích kovací linky, technické kontroly, broušení, balení výkovků a CNC obrábění. OSTROJ rovněž pečlivě sleduje možnosti budoucího technologického rozvoje v oblasti automotive a robotizace. S ohledem na dosavadní zkušenosti získané z robotizace kovacího procesu zde proto zástupci společnosti plánují postupné zavedení minimálně částečné robotizace u všech kovacích linek.

 • Výroba strojů a zařízení dál táhne dolů výkon českého průmyslu

  Průmyslová produkce v březnu pokračovala v poklesu, který meziročně činil 2,7 %. Výrazně se na tom podílel obzvlášť segment výroby strojů a zařízení, včetně kovoobráběcích strojů. Produkce nadále klesá v kovodělném průmyslu, v hutnictví a slévárenství. Proti tomu vzrostl počet nově nasmlouvaných zakázek v automobilovém průmyslu, zejména ve výrobě světelných komponentů pro vozidla. Pokračující pokles zaznamenává i průmyslová produkce v evropské sedmadvacítce, a to o 5,4 %. Německo se propadlo o 6,1 %, když například výroba elektrických zařízení u našeho západního souseda si pohoršila o 16,1 % a výroba motorových vozidel o 11,1 %.

 • Integrovaná střední škola v Hodoníně se dočká moderních frézařských dílen

  Frézařským dílnám v Integrované střední škola v Hodoníně hrozilo uzavření z důvodu nevyhovujícící statiky. Kraj schválil jejich záchranu, jednak dojde k opravě budovy a v druhém sledu k modernizaci strojového parku.

 • HP a Ferrari představí nové společné logo

  Dvě ikonické světové společnosti uzavírají nové, několikaleté partnerství. Spojení dvou celosvětově známých a úspěšných značek se vyznačuje společným závazkem rozvíjet udržitelné inovace a urychlovat účelné technologie v týmu Scuderia Ferrari Formula 1, týmu Scuderia Ferrari Esports a Scuderia Ferrari Driver Academy. Ferrari bude nově využívat pokročilé technologie a služby HP, včetně adaptivních počítačů a zařízení, produktů a služeb pro spolupráci a tiskových funkcí, které pomohou zvýšit výkon na trati i mimo ni.

  Logo HP se poprvé objeví na vozech F1 před Velkou cenou Miami, která je naplánována na 3.-5. května, kdy tým začne závodit jako Scuderia Ferrari HP. Pod novou značkou bude závodit také tým Scuderia Ferrari Esports a vůz Scuderia Ferrari řízený Mayou Weugovou v čistě ženské sérii F1 Academy, zahájené v roce 2023.

Zobrazit nejnovější