Rychlý přehled

 • Hlavní cenu na HANNOVER MESSE získala firma Schunk

  Nejlepší exponát hannoverského velethu tradičně získává ocenění HERMES AWARD. Letošním vítězem se stal projekt uchopovací soupravy firmy Schunk postavený na umělé inteligenci. SCHUNK 2D souprava umožňuje spolehlivou manipulaci s různými, náhodně uspořádanými díly z dopravníkového pásu, zásobníku nebo zásobovacího stolu – a to i při měnících se světelných, barevných podmínkách nebo podmínkách pozadí. Aplikační sada se skládá z kamery s objektivem, průmyslového počítače, softwaru s umělou inteligencí a uchopovače specifického pro danou aplikaci. Všechny komponenty jsou dokonale sladěné a lze je kombinovat s jakýmkoli robotem a jakýmkoli nadřazeným řídicím systémem. Jádrem systému je software AI vyvinutý společností SCHUNK v kombinaci s intuitivním uživatelským rozhraním.

  Foto: Schunk
 • HANNOVER MESSE zahájen. Co je na programu?

  22. dubna byl otevřen strojírenský veletrh v Hannoveru. Pokud už jste tam, jistě víte proč. Pokud jste v Česku ve své kanceláři, stojí vám za to prozkoumat pěkně zpracované webové stránky této důležité události, plné videí a čerstvých zpráv.

  Hlavními tématy jsou letos Průmysl 4.0 a Logistika 4.0, umělá inteligence, 5G sítě, bezemisní výroba a vodíkové technologie. Podrobný program neleznete zde.

 • Profika vyprodává sklad, celou řadu strojů nabízí se slevou

  Profika otevírá nový sklad strojů, ty ze staršího proto vyprodává a nabízí je za výrazně výhodnější ceny. Zájemci tak mohou pořídit stroje od nejmenšího průměru tyče například dlouhotočný automat Hanwha XD10Y až po vlajkovou loď mezi Swiss Turn, tříkanálový stroj STL42HN do průměru tyče 42 mm. Všechny nabízené stroje jsou s protivřetenem s velkým množstvím nástrojových jednotek včetně poháněných a podavačem tyčí.

 • Kovosvit MAS je v insolvenci, polovině zaměstnanců dluží výplatu

  Výrobce obráběcích strojů ze Sezimova Ústí Kovosvit MAS Machine Tools se delší dobu potýká s nedostatkem zakázek. Nyní jeho věřitel požaduje zaplacení více než 20 milionů korun. Přibližně 200 zaměstnancům firma nevyplatila mzdy za březen. Generální ředitel firmy Jan Kočvara před několika dny rezignoval. Výsledkem této situace je zahájení insolvenčního řízení s touto legendou českého strojírenství.

 • Soustruhy k rychlému dodání od firmy Consorta

  Společnost Consorta na náš trh dodává obráběcí centra světových výrobců i bohaté příslušenství pro pestrou škálu strojírenských provozů. V rámci jarní akce můžete využít rychlé dodávky skladových strojů. Poříďit si můžete mechatronický soustruh Jaguar nebo univerzální hrotový soustruh Studturn. Aktuální nabídku skladových strojů pak najdete zde.

Zobrazit nejnovější