Rychlý přehled

 • Parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA dodá plzeňský Doosan

  Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu. Plzeňský výrobce pro tento projekt dodá standardizovanou jedno-tělesovou turbínu DST-G10, o výkonu 15 MW, s generátorem a dalším příslušenstvím splňující požadavky na americké normy. Doosan Škoda Power tak dokazuje, že jejich turbíny mají na americkém trhu své místo, a to nejen díky technickému zpracování produktu, ale také rychlým přizpůsobením novým požadavkům a snahou předvídat potřeby zákazníka. Tato pružnost a schopnost inovace umožnila Doosan Škoda Power získat výhodu nad konkurencí a posílit svou pozici na americkém trhu.

 • Zlínský Trimill má za sebou další úspěšnou instalaci stroje

  Cílovou destinací pro instalaci se tenotkrát stalo Portugalsko, kam doputovalo zbrusu nové pětiosé portálové centrum TRIMILL VF 3021 s dvouosou vidlicovou frézovací hlavou T30. Novým majitelem se stala společnost TAFmod.

 • Kovárna VIVA shání ve Zlíně zaměstnance

  Průmyslová Kovárna VIVA ze Zlína si s produkcí přesahující 29,3 tisíc tun stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice a posiluje i svojí pozici mezi nejvýznamnějšími kovárnami v Evropě. Tržby za rok 2023 dosáhly 2,4 miliardy korun, což je o 6,5 % více než v předchozím roce a kovárna tak úspěšně čelí aktuální nestabilitě trhu. Pro rok 2024 jsou proto v plánu další investice do obnovy a modernizace kovacích linek a do produktivity výroby v objemu 129 milionu korun. I přes současnou celoekonomickou situaci pokračuje Kovárna VIVA i v náboru nových zaměstnanců. Aktuálně hledá operátory kovacích linek a další výrobní profese.

 • Zákaznické dny TAJMAC-ZPS: Do strojírenské události roku zbývá pár dnů

  Termín konání oblíbených zákaznických dnů společnosti TAJMAC-ZPS, letos připadl na čtvrtek 18. a pátek 19. 4. 2024. Do zahájení akce tak zbývá už jen pár dnů. Registraci je pak možné provést do 17. 4., přes formulář www.tajmac-zps.cz/navratka-zd2024. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pestrý program, přehlídku nejnovějších trendů a produktů pro strojírenské a průmyslové provozy, které zde představí zhruba sedmdesát spoluvystvovatelů. Scházet nebudou organizované prohlídky firmy, včetně slévárny, která je každý rok skutečně velkým tahákem. Pro odbornou veřejnost pak bude opět připravena soutěž o hodnotné ceny. Ucelený program celé akce najdete na stránkách www.tajmac-zps.cz a určitě vás přesvědčí o tom, že termín letošních zákaznických dnů stojí za zápis do vašich nabitých diářů a samozřejmě i výlet do Zlína.

 • Osud společnosti ČKD Blansko Holding zpečetil ruský akcionář

  Strojírenský podnik, jehož výrobky kdysi putovaly do celého světa čelí masivním ekonomickým problémům. Tradiční výrobce vodních turbín dluží dle dostupných zdrojů 300 milionů korun a míří do úpadku. Jediným akcionářem společnosti ČKD Blansko Holding je ruský Ťažmaš. Poslední kapkou se tak staly mezinárodní sankce ohledně válečného konfliktu na Ukrajině a zmrazení akcií. O věhlasu blanenských strojíren a umu zdejších strojařů už se tak další generace budou pravděpodobně dozvídat jen díky vzpomínkám pamětníků a četným úspěchům, které jsou vepsány do historie českého průmyslu.

Zobrazit nejnovější