Rychlý přehled

 • Pro betonáž metra D dodá Ostroj 120tunové mobilní bednění

  Strojírenská zakázka pro stavební práce, to je obří mobilní bednění od firmy Ostroj pro sekundární ostění tunelů metra D v Praze. Pojízdné bednění s maximálními rozměry 10×7,2×12 metrů bude vážit 120 tun. Použito bude v první etapě betonování tunelové skořepiny mezi zastávkami Pankrác a Olbrachtova.

  Foto: Ostroj
 • Softwarová simulace robotických operací se stále zdokonaluje

  Světový výrobce robotů, firma Comau, se spojila s RoboDK, aby vytvořily uživatelky přivětivou platformu pro offline programování a simulaci robotů. Výsledkem je software Roboshop Next Gen, který pomáhá předcházet kolizím, dokáže zahrnout více robotických buněk v jednom projektu, snadno se integruje s externími osami (jako jsou otočné stoly a lineární kolejnice) a umožňuje do virtuální simulace zahrnout i chapadla a dopravníky.

 • Prohlédněte si nedávno objevená skripta VUT z let 1911 až 1913

  Neznámý dárce zanechal v recepci Vysokého učení technického v Brně několik tlustých svazků, které našel doma a bylo mu líto je vyhodit. Ukázalo se, že jde o ručně psaná skripta z počátku existence univerzity. Obsahují kapitoly z nauky o strojích, mechaniky, hydrauliky či geometrie, podepsané jménem Josef Hank.

  Foto: VUT, Václav Koníček
 • Semináře o aktuálních průmyslových technologiích zdarma

  Konsorcium Brain4Industry se zaměřuje na současné technologie, jako je digitalizace, umělá inteligence, 3D tisk nebo laserové technologie. Financování z EU nyní umožňuje, aby pořádali školení v těchto oborech zdarma. Kurzy jsou určené především pro zájemce z malých a středních firem, ale také pro odbornou veřejnost (novináře, právníky, lektory, ekonomy). Jaké kurzy jsou aktuálně vypsané, zjistíte na webu Akademie Brain4Industry.

 • Podívejte se na první autonomní robot od ABB s inteligentní navigací

  Flexley Tug T702 je první autonomní mobilní robot od ABB. Firma jej uvádí nedlouho po akvizici společnosti Sevensense a ukazuje, jak daleko již pokročila v navigaci SLAM založené na umělé inteligenci. Výrobce uvádí, že nový software od AMR a AI navádění umožní zkrátit dobu uvedení do provozu o 20 %.

Zobrazit nejnovější