Rychlý přehled

 • Škoda Auto a VWITS otevírají novou IT pobočku v Praze

  Hlavním cílem pražského centra je spolupráce s místními poskytovateli softwaru, například v oblasti logistiky, výroby a prodeje automobilů, a to se zaměřením na zdokonalení interních odborných znalostí v oblasti IT a zintenzivnění mezinárodní spolupráce. Počítá se také s výměnou talentovaných zaměstnanců mezi oběma zeměmi a dlouhodobými stážemi expertů ze zahraničí.
  Zahájení činnosti nového IT centra aktivně propojí místní odborníky i koncernové experty a současně bude fungovat jako most mezi Českou republikou a Indií.
  Volkswagen Group prostřednictvím své dceřiné společnosti VWITS provozuje v jihoasijské zemi jedno ze svých největších globálních IT center a zaměstnává více než 2 600 počítačových specialistů. Indie je důležitým trhem také pro společnost Škoda Auto, protože česká automobilka zde odpovídá za obchodní činnost koncernu Volkswagen a jeho značek, a zároveň hraje významnou roli v plánech na internacionalizaci značky Škoda.

 • Tecnotrade nabízí nové i předváděcí stroje za zvýhodněnou cenu

  Prodejce obráběcích strojů TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, je od roku 2021 autorizovaným zástupcem a distributorem CNC obráběcích strojů značky DN Solutions (dříve Doosan Machine Tools) v České a Slovenské republice. Na český a slovenský trh dodala tato kuřimská firma již přes 2700 strojů do 600 firem. Kromě značky DN Solutions nabízí pro doplnění sortimentu stroje jiných výrobců, eventuálně i stroje použité. Aktuální nabídku nových, předváděcích i použitých strojů za zvýhodněné ceny najdete zde.

 • Parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA dodá plzeňský Doosan

  Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu. Plzeňský výrobce pro tento projekt dodá standardizovanou jedno-tělesovou turbínu DST-G10, o výkonu 15 MW, s generátorem a dalším příslušenstvím splňující požadavky na americké normy. Doosan Škoda Power tak dokazuje, že jejich turbíny mají na americkém trhu své místo, a to nejen díky technickému zpracování produktu, ale také rychlým přizpůsobením novým požadavkům a snahou předvídat potřeby zákazníka. Tato pružnost a schopnost inovace umožnila Doosan Škoda Power získat výhodu nad konkurencí a posílit svou pozici na americkém trhu.

 • Zlínský Trimill má za sebou další úspěšnou instalaci stroje

  Cílovou destinací pro instalaci se tenotkrát stalo Portugalsko, kam doputovalo zbrusu nové pětiosé portálové centrum TRIMILL VF 3021 s dvouosou vidlicovou frézovací hlavou T30. Novým majitelem se stala společnost TAFmod.

 • Kovárna VIVA shání ve Zlíně zaměstnance

  Průmyslová Kovárna VIVA ze Zlína si s produkcí přesahující 29,3 tisíc tun stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice a posiluje i svojí pozici mezi nejvýznamnějšími kovárnami v Evropě. Tržby za rok 2023 dosáhly 2,4 miliardy korun, což je o 6,5 % více než v předchozím roce a kovárna tak úspěšně čelí aktuální nestabilitě trhu. Pro rok 2024 jsou proto v plánu další investice do obnovy a modernizace kovacích linek a do produktivity výroby v objemu 129 milionu korun. I přes současnou celoekonomickou situaci pokračuje Kovárna VIVA i v náboru nových zaměstnanců. Aktuálně hledá operátory kovacích linek a další výrobní profese.

Zobrazit nejnovější