Rychlý přehled

 • Tecnotrade nabízí nové i předváděcí stroje za zvýhodněnou cenu

  Prodejce obráběcích strojů TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, je od roku 2021 autorizovaným zástupcem a distributorem CNC obráběcích strojů značky DN Solutions (dříve Doosan Machine Tools) v České a Slovenské republice. Na český a slovenský trh dodala tato kuřimská firma již přes 2700 strojů do 600 firem. Kromě značky DN Solutions nabízí pro doplnění sortimentu stroje jiných výrobců, eventuálně i stroje použité. Aktuální nabídku nových, předváděcích i použitých strojů za zvýhodněné ceny najdete zde.

 • Parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA dodá plzeňský Doosan

  Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu. Plzeňský výrobce pro tento projekt dodá standardizovanou jedno-tělesovou turbínu DST-G10, o výkonu 15 MW, s generátorem a dalším příslušenstvím splňující požadavky na americké normy. Doosan Škoda Power tak dokazuje, že jejich turbíny mají na americkém trhu své místo, a to nejen díky technickému zpracování produktu, ale také rychlým přizpůsobením novým požadavkům a snahou předvídat potřeby zákazníka. Tato pružnost a schopnost inovace umožnila Doosan Škoda Power získat výhodu nad konkurencí a posílit svou pozici na americkém trhu.

 • Zlínský Trimill má za sebou další úspěšnou instalaci stroje

  Cílovou destinací pro instalaci se tenotkrát stalo Portugalsko, kam doputovalo zbrusu nové pětiosé portálové centrum TRIMILL VF 3021 s dvouosou vidlicovou frézovací hlavou T30. Novým majitelem se stala společnost TAFmod.

 • Kovárna VIVA shání ve Zlíně zaměstnance

  Průmyslová Kovárna VIVA ze Zlína si s produkcí přesahující 29,3 tisíc tun stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice a posiluje i svojí pozici mezi nejvýznamnějšími kovárnami v Evropě. Tržby za rok 2023 dosáhly 2,4 miliardy korun, což je o 6,5 % více než v předchozím roce a kovárna tak úspěšně čelí aktuální nestabilitě trhu. Pro rok 2024 jsou proto v plánu další investice do obnovy a modernizace kovacích linek a do produktivity výroby v objemu 129 milionu korun. I přes současnou celoekonomickou situaci pokračuje Kovárna VIVA i v náboru nových zaměstnanců. Aktuálně hledá operátory kovacích linek a další výrobní profese.

 • Zákaznické dny TAJMAC-ZPS: Do strojírenské události roku zbývá pár dnů

  Termín konání oblíbených zákaznických dnů společnosti TAJMAC-ZPS, letos připadl na čtvrtek 18. a pátek 19. 4. 2024. Do zahájení akce tak zbývá už jen pár dnů. Registraci je pak možné provést do 17. 4., přes formulář www.tajmac-zps.cz/navratka-zd2024. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pestrý program, přehlídku nejnovějších trendů a produktů pro strojírenské a průmyslové provozy, které zde představí zhruba sedmdesát spoluvystvovatelů. Scházet nebudou organizované prohlídky firmy, včetně slévárny, která je každý rok skutečně velkým tahákem. Pro odbornou veřejnost pak bude opět připravena soutěž o hodnotné ceny. Ucelený program celé akce najdete na stránkách www.tajmac-zps.cz a určitě vás přesvědčí o tom, že termín letošních zákaznických dnů stojí za zápis do vašich nabitých diářů a samozřejmě i výlet do Zlína.

Zobrazit nejnovější