Společnost CZ Loko má nového ředitele

Redakce Redakce
— vydáno 1. dubna 2016

Akciová společnost CZ Loko má od dubna nového generálního ředitele. Stává se jím Josef Gulyás, dosavadní obchodní ředitel pro střední Evropu. V nejvyšší výkonné funkci nahradil Josefa Bártu, který nadále zůstává předsedou představenstva a majoritním vlastníkem.

„Vzhledem k novým aktivitám a nutnému růstu firmy jsme se rozhodli tyto funkce oddělit, protože s každou z nich jsou spojeny jiné úkoly,“ vysvětlil předseda představenstva Josef Bárta

Josef Gulyás. Foto: CZ Loko
 

Josef Gulyás (1974) má technické a ekonomické vzdělání a v CZ Loko pracuje od roku 1993. Postupně prošel různými pracovními pozicemi napříč celou firmou, a posledních šest let řídil obchodní a marketingové aktivity v středoevropském regionu, kde stál u řady obchodních úspěchů v České republice i v zahraničí. 

Nový generální ředitel vidí budoucnost CZ Loko v poskytování komplexních služeb přímo u partnerů a zákazníků v tuzemsku i zahraničí a v dalším posilování exportu. 

Akciová společnost CZ Loko patří mezi přední středoevropské firmy zaměřené na výrobu, modernizace a opravy lokomotiv. Sídlo a hlavní závod má v České Třebové, další v Jihlavě a provozovny v Lovosicích, Nymburce, Ostravě a Přerově. Celkem v nich pracuje přes 800 zaměstnanců. V zahraničí má dceřiné společnosti v Polsku a v Itálii.

Další článek: Analýza: V únoru vypsali investoři zakázky za 606 milionů