Strojírenský veletrh v Brně začal ve velkém stylu

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 10. října 2023

První dojmy z MSV ukazují, že letošní ročník bude patřit k těm velkým a úspěšným. Těšit se v Brně můžete na silnou zahraniční účast, digitalizaci výroby a řešení důležitých investic do budoucnosti Česka. Přijďte se inspirovat nejmodernějšími produkty světových firem na největší akci svého druhu ve střední Evropě anebo najít nového obchodního partnera.

Inzerce

Pro vytváření nových partnerství je určena akce Kontakt-Kontrakt v pavilonu A. Zajímavé příležitosti nabízí průmysl na Ukrajině. MSV proto letos připravil projekt, který se zaměřuje nejen na propojení českých firem s ukrajinskými představiteli a jejich potřebami, ale také možnostmi tuzemského i zahraničního financování tolik potřebného exportu. Akci s názvem Contact Ukraine je vyčleněn celý pavilon A1.

Na veletrhu se představí nový pavilon věnující se autonomii – zejména přepravě lidí a zásilek. Pro shlédnutí aktuálních pokroků v této dynamické oblasti navštivte pavilon Y.

Součástí MSV je také návrat veletrhu WOODTEC s téměř 50 vystavovateli. Platforma pro obchod, vzdělávání a setkání všech, kteří pracují v dřevozpracujícím průmyslu, zaplní celý pavilon Z.

Dále nás čeká velmi silná účast významného obchodního partnera – USA. V úterý 10. října od 11:00 se koná seminář zaměřený na expanzi a možné investice následovaný B2G jednání se zástupci 11 států, se kterými je možné si rezervovat konzultaci. Za účasti Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, JIC a CzechTrade bude přítomen ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a velvyslanec Bijan Sabet. Dozvíte se zde o výběru vhodné lokality k expanzi, bankovnictví, vízové problematice. Přínosné budou také prezentace českých firem již působících v USA. Akce se koná v pavilonu P – stánek č.9.

Stále aktuálnímu tématu Průmysl 4.0 a s ním spojené digitalizaci se bude věnovat akce s názvem Digitální Továrna 2.0, kde se prezentuje přes 30 firem. K vidění jsou transformační technologie pro monitoring výroby, 5G sítě, kyberbezpečnost, digitální dvojčata, a také například senzorika pro sledování vibrací tvářecích a obráběcích strojů. K dalším tématům patří využití rozšířené reality (AR) pro efektivní transfer know-how a digitalizaci výroby. Přijďte si vyzkoušet například více typů brýlí a jejich implementaci do pavilonu F.

Dalším nosným tématem je fórum o jaderné energii. Do budoucna významná a nevyhnutelná investice do české infrastuktury bude diskutována ve středu, 11.října.

Pro firmy hladové po kvalifikovaných talentech doporučujeme nepropásnout soutěž v programování, která se koná celý pátek za účasti firem Heidenhain, Fanuc a Siemens v pavilonu P na stánku Svazu strojírenské technologie.

Všem účastníkům veletrhu také vřele doporučujeme největší konferenci v ČR týkající se 3D tisku, který se za poslední roky stal pro mnoho firem neoddělitelnou součástí jejich vývoje i produkce – Fórum Aditivní Výroby – v prvním patře pavilonu E. Ředitel veletrhu komentoval téměř vyprodanou celodenní událost slovy: „Akce na špičkové úrovni, která se zanedlouho nevejde ani do našich největších přednáškových sálů“.

Další článek: Téměř 60 000 strojařů navštívilo MSV v Brně