TART – Zabalené čtvrtstoletí

Redakce Redakce
— vydáno 27. června 2016

Společnost TART v rámci oslavy svého pětadvacetiletého působení na trhu obalových materiálů a balicích strojů uspořádala začátkem června letošního roku slavnostní setkání zaměstnanců a spolupracovníků v areálu Riviery Brno.

Společnost TART byla založena v roce 1991 a za dobu svého působení prošla obrovským vývojem a proměnou. Z malé firmy bez zaměstnanců se stala jedničkou na českém trhu průmyslových obalů, neustále rozšiřuje své pole působnosti, dokázala úspěšně přečkat nedávnou celosvětovou ekonomickou krizi a v současnosti zaměstnává již více než 500 pracovníků. Svým zákazníkům nabízí špičkové výrobní technologie, široké portfolio kvalitních produktů, perfektní služby i rozsáhlou nabídkou sofistikovaných obalových řešení. 

Firma vlastní vývojové a designerské centrum, dlouhodobě spolupracuje s předními odbornými školami a univerzitami a její silnou stránkou jsou kvalita a komplexnost výrobků i služeb. O tom svědčí mimo jiné i mnohonásobné ocenění v prestižní soutěži „Obal roku“. Vzhledem k rozsahu je celá činnost rozdělena do sedmi samostatných produktových divizí a jedné specializované divize služeb, jejichž vznik a zaměření je dáno požadavky obchodních partnerů a příležitostmi na trhu. 

Oslavy 25 let společnosti TART. Foto: TART

Společnost TART se přibližuje svým mezinárodním zákazníkům, pro něž otevřela hned několik zahraničních poboček na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Maďarsku a v Turecku. Otevření dalších poboček se připravuje. Stejně dobře se rozrůstá počet výrobních závodů, distribučních a logistických center. Celá skupina Tart v loňském roce přesáhla obrat dvou miliard korun. 

Oslavy 25 let výročí firmy  

Oslavy 25 let společnosti TART. Foto: TART

Oslavy 25. výročí založení společnosti TART se zúčastnilo na 500 hostů z řad bývalých i současných zaměstnanců a spolupracovníků, kteří do poslední chvíle netušili, kdo se bude starat o jejich dobrou zábavu. Úvod (a další dva vstupy) patřil špičkovému houslovému duu Femme2Fatale, po nichž se ujal slova generální ředitel společnosti Ing. Michal Hort. Vystoupení populární slovenské kapely No Name i nestárnoucího a stále velmi oblíbeného Michala Davida pak roztancovalo na ploše před pódiem většinu účastníků, stejně jako výborná brněnská kapela Zelená pára. Průběh akce moderoval skvělý Jirka Flaisig a třešničkou na narozeninovém dortu firmy byl úžasný, na hudbu komponovaný ohňostroj s hořícím logem TART. Hojná účast i skvěle se bavící hosté svědčí o tom, že ve firmě stále panuje přátelské klima.

Další článek: Třetí generace českých laserových řezacích strojů