Trendy 2015: Kovosvit MAS představuje obráběcí centrum Multicut 630/2000

Redakce Redakce
— vydáno 11. září 2015

Stejně jako v uplynulých letech společnost Kovosvit MAS vystavuje a prezentuje exponáty na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Letos se na výstavní ploše o rozloze 406 m2 chlubí soustružnicko-frézovacím CNC obráběcím centrem Multicut 630/2000.

Modulová řada obráběcích strojů Multicut prakticky sdružuje všechny technologie třískového obrábění a umožňuje obrábět součásti o průměru 1060 mm a délce 2100 mm. Velikost pracovního prostoru charakterizují pojezdy v osách X × Y × Z (v případě modelu Multicut 630/2000 jsou pojezdy 780 × 400 × 2100 mm). Široké technologické využití nalezne stroj při vnějším a vnitřním soustružení, závitování, radiálním a axiálním zapichování a mimoosém vrtání. Konstrukční provedení stroje umožňuje pětiosé frézování a výrobu ozubení odvalovacím způsobem. 

Lákadlem na stánek 131 v pavilonu P při příležitosti MSV 2015 v Brně je soustružnicko-frézovací CNC obráběcí centrum Multicut MTC630/2000.

Poháněné nástroje jsou schopny frézovat čelním způsobem, vyrábět obvodové drážky, vyvrtávat a vrtat. Stroj je konstruován i k využití vrtání hlubokých otvorů, které je možno provádět z nástrojového vřetena, protivřetena a ze speciálního upínacího adaptéru upnutého na saních osy X. Výměna nástrojů probíhá automaticky a v zásobníku mohou být uloženy až tři vyvrtávací tyče. Stroj je mimo jiné schopen obrábět lopatková kola kompresorů, turbokompresorů, díly pro vesmírný, letecký průmysl a energetický průmysl, lopatková kola turbín a hřídele šroubových kompresorů. 

CNC obráběcí stroje Multicut jsou vyráběny v pěti různých provedeních lišících se podle toho, jak veliký polotovar můžete upnout. Největší konstrukční provedení stroje umožní upnout díl až o délce šest metrů. Podle druhu výroby jsou zákazníkovi doporučeny parametry vřetena. V nabídce jsou vysokootáčkové vřeteno s otáčkami až 12 000 min-1 a silové vřeteno s krouticím momentem 300 Nm. 

Tradice a pevné vztahy se zákazníky    

Počátky vzniku společnosti Kovosvit MAS se datují k červnu 1939, kdy byla zahájena výstavba Baťových závodů v Sezimově Ústí. V prosinci téhož roku začala výroba prvních obráběcích strojů. Přibližně v této době také vzniklo firemní logo a značka MAS, což tehdy znamenalo Moravské a Slovenské strojírny (obdobný závod byl postaven v té době i na Slovensku). Od roku 1940 disponuje společnost vlastní slévárnou, která zde aktivně funguje do dnešní doby. Za poslední čtyři roky firma značně posílila svoji pozici na světovém strojírenském trhu. S nástupem 21. století stále více reaguje na požadavky trhu a zákazníků zvyšováním produktivity a snižováním výrobních nákladů. Do výroby se dostávají víceosé stroje umožňující komplexní obrábění a stroje vyráběné na základě specifických požadavků zákazníka. 

Při zohledňování zákaznických potřeb Kovosvit MAS preferuje možnosti nabídnout kompletní servis a řešení, které spočívá nejen v prodeji stroje, ale v přípravě technologií, servisu, financování a řízení výroby. 

Společnost má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů a je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Hlavní cílem firmy je vytvoření pevného a dlouhodobého vztahu se zaměstnanci, zákazníky a partnery, díky čemuž je zajištěn kontinuální růst společnosti. 

Prezentace společnosti Kovosvit MAS, www.kovosvit.cz / www.masmachinetools.com 

Další článek: Trendy 2015: Faktum Design pomůže s designem, vývojem i výrobou