Vítkovice dodají do Běloruska těžní stroje za 150 milionů korun

Redakce Redakce
— vydáno 5. srpna 2016

Společnost Vítkovice Heavy Machinery ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) uzavřela kontrakt na dodávku těžních strojů za 150 milionů korun do Běloruska. Stroje jsou určeny pro koncern Bělaruskalij, který je třetím největším těžařem draselných solí na světě. ČTK to dnes sdělila mluvčí skupiny Eva Kijonková.

Výroba strojů včetně kontrolní montáže v halách Vítkovic a následná dodávka zařízení do Běloruska podle ní potrvá více než rok. "V roce 2018 pak budou následovat supervize při montáži na staveništi a při zprovozňování zařízení," uvedl generální ředitel Vítkovic Heavy Machinery Jan Gajda. 

Nové stoje budou jedny z největších, jaké firma dosud vyráběla. "Jen navíjecí bubny mají průměr šest metrů a šířku dva krát 3,5 metru. Dohromady budou stroje po sestavení vážit 360 tun," uvedl obchodní ředitel Jiří Brož. 

Skupina Vítkovice Machinery Group má víc než 8000 zaměstnanců. Patří do ní přes 30 firem. Celý holding loni podle předběžných výsledků dosáhl konsolidovaného zisku 240 milionů korun, což bylo o 160 milionů korun méně než v roce 2014.

Další článek: Českou firmu Roltechnik koupila německá skupina Roth