Automobilka Škoda Auto chystá dvě novinky

Redakce Redakce
— vydáno 6. srpna 2018

První je sportovní verze SUV Karoq, kterou bude možné pořídit s dvoulitrovým benzinovým motorem s výkonem 140 kW a 190 koní. Druhou je omlazená Fabia, druhý nejprodávanější model značky.

Karoq ve verzi Sportline se představí na autosalonu v Paříži v říjnu. Benzinový dvoulitr bude nejvýkonnějším motorem, který půjde v Karoqu koupit. V nové variantě Sportline si lidé budou moci vybrat ze čtyř motorů, dvou benzinových a dvou naftových. Dvoulitrový benzinový bude automobilka dodávat s pohonem všech kol a automatickou převodovkou DSG. Nový Karoq bude mít sportovnější vnější i vnitřní vzhled. 

V druhé polovině roku pak začne Škoda prodávat modernizovanou Fabii. V základní výbavě přibude manuální klimatizace, elektrické ovládání předních oken a vnějších zpětných zrcátek, lepší autorádio, palubní počítač nebo světelný asistent. Základní model bude mít pod kapotou litrový benzinový motor o výkonu 44 kW. Zákazníci si budou moci kromě základní výbavy koupit Fabii také ve výbavě Ambition nebo Style, prodávat se bude i sportovně laděná verze Monte Carlo.

Škoda loni celosvětově dodala 1,2 milionu vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35.000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Další článek: Firmě Honeywell Aerospace Olomouc se loni dařilo