Co uvidíte na stánku firmy FANUC během letošního MSV v Brně

Tomáš Trojan vydáno dne 11. listopadu 2021

Žlutá barva, perfektní zpracování a světově nejrozšířenější řídicí systém spojuje různorodé produkty firmy FANUC. Co je tentokrát k vidění na Mezinárodním strojírenském veletrhu?

Robodrill je kompaktní obráběcí centrum s možností práce ve třech, čtyřech i pěti osách. Celé je kompletně vyrobeno v Japonsku. 


Firma FANUC, proslulá šestiosými průmyslovými roboty, nabízí i lehký kolaborativní robot, který snadno odvezete v osobním autě a rychle ho naprogramujete.


Svařování patří vedle „pick and place“ operací mezi nejčastěji robotizované aplikace.


To, co není na strojích na první pohled vidět, je jejich řídicí systém, který často bývá od firmy FANUC. Z celosvětového hlediska jde dokonce o ten nejrozšířenější systém. „Stabilita a kontinuita patří k jeho velkým výhodám, kdo se jednou naučí se systémem pracovat, snadno se zorientuje v jakékoliv novější verzi. Jeho kompatibilita se všemi zařízeními naší značky umožňuje například ovládat roboty přímo z prostředí obráběcího stroje, do něhož zakládají obrobky,“ říká Jiří Vlach z firmy FANUC.


O výjimečnosti vstřikovacích lisů na plasty nás rychle přesvědčil pan Václav Vávra: „Vstřikolisy FANUC se od všech ostatních liší tím, že mají CNC řízení, to nemá nikdo z našich konkurentů.“

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.