Rehau chce v Jevíčku montovat díly pro automotive, zaměstná 225 lidí

Redakce Redakce
— vydáno 16. října 2017

Společnost Rehau Automotive pozměnila záměr na rozšíření svého závodu v Jevíčku. Namísto původní plastikářské výroby by se v nových halách měly pouze montovat díly pro automobilový průmysl. Oproti původnímu plánu by se měl zvýšit počet potřebných zaměstnanců, zjistila ČTK ze zveřejněného posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA).

Firma chce vybudovat dvě haly, montážní a skladovou, o celkové ploše přes 11 000 metrů čtverečních. V minulosti chtěla v novém závodu zaměstnávat 120 lidí, podle nového projektu by jich mělo být 225.

Rehau dodává okenní lišty či těsnění do dveří automobilkám BMW, Daimler, Ford, Nissan, Renault, Volvo či Volkswagen. Na Svitavsku firma vlastní větší závod v Moravské Třebové a menší v Jevíčku, kde koupila před několika lety továrnu na airbagy, jejichž produkci vlastník společnosti GST Automotive Safety Czech přesunul do Rumunska. Dohromady Rehau zaměstnává přes 900 lidí.

Oblast Moravské Třebové má dlouhodobě vyšší podíl nezaměstnaných, než je krajský průměr. V září dosahovala nezaměstnanost v Moravské Třebové 6,1 procenta, v Jevíčku 4,9 procenta, v celém kraji to bylo 2,6 procenta.

Další článek: Tradiční strojírna Šmeral Brno se letos zřejmě vrátí do zisku