Trendy 2015: Ultimaker 2 přináší přesný a komfortní 3D tisk

Redakce Redakce
— vydáno 11. září 2015

Jedna z celosvětově nejoblíbenějších stolních 3D tiskáren je konečně oficiálně dostupná všem českým zájemcům – a to rovnou ve třech velikostních variantách. Nabídku navíc zatraktivňují zajímavé služby.

Za své výjimečné vlastnosti – v čele s přesným tiskem – si tiskárny Ultimaker stačily získat renomé v Evropě i ve Spojených státech. Posbíraly také řadu ocenění, například v širokém srovnávacím testu 3D tiskáren magazínu Make za nejlepší kvalitu tisku, či prestižních doporučení, třeba od portálu 3D Hubs sdružujícího dvacet tisíc provozovatelů tiskáren po celém světě, který doporučil Ultimaker 2 všem nadšeným 3D tiskařům pro rok 2015. V čem je tato 3D tiskárna výjimečná? 

Vždy připravený elegán 

Propracovaný design Ultimakeru 2 zaujme už na první pohled. Elegantní skříň s praktickým vnitřním osvětlením doplňuje přehledný LCD panel s nabídkou v češtině. S touhle tiskárnou můžete hodit za hlavu sáhodlouhé nastavování metodou pokus/omyl, které trápí řadu konkurentů. Uvedení do provozu je u Ultimakeru otázkou několika okamžiků. A díky vlastní aplikaci Cura s příjemným a přímočarým uživatelským prostředím snadno zvládnete připravit modely pro tisk přesně podle vašich konkrétních požadavků. 

Vše pro přesný a spolehlivý 3D tisk 

Při tisku oceníte tichý chod bez rušivých vibrací i rychlost, s jakou budou vaše modely růst pod žhavou tryskou Ultimakeru. Díky velmi jemným vrstvám nanášeného materiálu – od pouhých 20 mikronů – jsou povrchy velmi jemné a hladké, se strukturou příjemnou na pohled i na dotek. Dlouhodobá provozní spolehlivost tiskáren Ultimaker s minimální údržbou i dostupností materiálů navíc stlačují provozní náklady i výrobní cenu jednotlivých výtisků na velmi atraktivní úroveň. 

Volba je na vás 

S Ultimakerem nejste odkázáni na jediný materiál, ale můžete si vybrat hned z několika populárních termoplastů – v čele s PLA, ABS nebo CPE – dodávaných na cívkách v podobě struny o průměru 2,85 milimetru. Vyhřívaná skleněná podložka pomáhá bezpečnému přichycením modelu během tisku a eliminuje problémy vzniklé smršťováním plastu. V případě potřeby ji lze snadno vyjmout. 

Díky aplikaci Cura i množství modelů dostupných na portálu Youmagine.com můžete okamžitě začít tisknout zajímavé modely.

Rodina Ultimaker 2 nabízí hned trojici modelů, které se liší zejména maximální velikostí výtisku. Nejvyšší varianta Extended nabízí komfortní tiskový prostor 223 × 223 × 300 milimetrů, díky kterému zhotovíte i objemné prototypy výrobků. Zvolit si ale můžete také Ultimaker 2 standardní velikosti, případně základní model Go, který vyniká skladností a cenou. 

Nejvyšší model Ultimaker 2 Extended pomůže s přípravou objemných prototypů, které vyžadují vysokou přesnost tisku.

3D tiskárny Ultimaker můžete osobně poznat v showroomu společnosti 3D Print Station, kterou najdete na adrese Václavská 14 v Brně. 

Prezentace společnosti 3D Print Station, www.ultimaker.cz

Další článek: Trendy 2015: Staňte se dodavateli mezinárodních výzkumných organizací