Armatury Group vyrobila specifické armatury pro ruský Severstal

Redakce Redakce
— vydáno 27. února 2017

Společnost Armatury Group z Dolního Benešova na Opavsku dokončila výrobu speciálních armatur pro ruský hutní kombinát Severstal. Zakázku tvořilo celkem 12 různých klapek s průtokem do 1400 milimetrů. ČTK to řekla vedoucí marketingu Armatury Group Vladimíra Václavíková.

Severstalu, který je jedním z největších ruských výrobců oceli, dodává společnost Armatury Group řadu let. Uvedený projekt se týká rekonstrukce ohřívače větru na vysoké peci číslo 1 v Čerepovci, dolnobenešovský výrobce tam dodá armatury celkem za téměř 10 milionů korun. 

Jednou z těch největších byla osmitunová škrtící klapka Snort. "V podstatě se jedná o komplet složený z vlastní škrtící klapky o světlosti 1400 milimetrů a odpouštěcího zařízení, takzvaného tlumiče hluku. Celková výška zařízení dosahuje přes šest metrů," popsala Václavíková. 

Klapka bude namontována do přívodního potrubí studeného vzduchu k ohřívači vzduchu. "Vzhledem k rozměrům a hmotnosti se montáž celého zařízení v hutním provozu neobejde bez jeřábu," doplnila Václavíková. 

Společnost Armatury Group je největším českým výrobcem armatur. Téměř 70 procent své produkce firma vyváží do celého světa, zákazníky má v 64 zemích. Zaměstnává přes 600 lidí.

Další článek: Automobilka Iveco dostala povolení ke koupi českého dealera Komersia